Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si të parandaloni një tradhti të mundshme! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si të parandaloni një tradhti të mundshme! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si të parandaloni një tradhti të mundshme!

4 posters

Shko poshtë

Si të parandaloni një tradhti të mundshme! Empty Si të parandaloni një tradhti të mundshme!

Mesazh nga Durrsaku Sat 17 Sep 2011 - 21:43

Ndodh që në lidhjen tuaj gjërat të funksionojnë mirë. Por tradhtia mund të jetë shumë e prekshme. Për t'i shpëtuar asaj, ndiqni këshillat që psikologët sugjerojnë. Krijoni intimitet të sigurt, thyeni vazhdimisht rutinën dhe, mbi të gjitha, besojini njëri-tjetrit...
THYENI RUTINËN
Një lidhje fillon me mendimin se do të jeni bashkë gjithmonë. Kjo është edhe më e sigurt nëse bëhet fjalë për martesë. Do t'ju ndihmonte vërtet nëse çdo ditë të re do ta konsideronit sikur të ishte dita e fundit që e kaloni me bashkëshortin. Riorganizojeni lidhjen në atë mënyrë, sikur ajo do të mund të përfundonte menjëherë. Kjo do t'ju bëjë që personit që keni pranë t'i ofroni më tepër dashuri. Një kompliment, diçka ndryshe, një darkë e veçantë, do të mjaftojnë që lidhja juaj të bëhet më pasionante. Intimiteti, çelësi kryesor Shpesh, meshkujt duket se janë të fiksuar vetëm pas marrëdhënies fizike. Por e vërteta është se ata fillojnë një lidhje tjetër, për shkak të dëshirës që të ndiejnë edhe intimitet mbi të gjitha. Ndaj, rrini sa më pranë partnerit tuaj. Vetëm duke u lidhur emocionalisht, ai nuk do të ketë gjasa të mendojë për të tjera.
FLISNI ME TË
Vajzat flasin për gjithçka me shoqet e tyre, por djemtë rrallë bisedojnë me shokët e tyre rreth emocioneve. Nëse mendoni se partneri dëshiron t'ju thotë ndonjë gjë, atëherë dëgjojeni me kujdes, mbani mend atë që ka thënë dhe merreni me seriozitetin më të madh. Jeni ju ajo që duhet t'i qëndroni sa më pranë, duke e ftuar në bisedë herë pas here.
MIQËSIA NDIHMON
Gruaja mund ta parandalojë mashtrimin e burrit të saj, duke insistuar që ai të kalojë një kohë më të gjatë me shokët e tij të momentit dhe të shkollës. Në këtë mënyrë, mashkulli do të lidhet më tepër me miqtë dhe do të harxhojë kohë pa rrezikuar të cenojë lumturinë e
përbashkët. Ndaj, lëreni partnerin tuaj të rrijë sa më tepër me shokët.
DILNI EDHE VETËM
Grave u pëlqejnë gjërat e rralla dhe të rëndësishme për to, si të bërit e shopping-ut në fundjavë apo daljet me shoqete tyre. Kjo u jep atyre përshtypjen se jeta është e vlefshme. Por, që partneri t'ju shohë si diçka të vlefshme në jetën e tij, është e nevojshme që të ketë dëshirë të flaktë për ju. Gjeni ndonjë aktivitet të lirë, shëtisni. Lëreni burrin tuaj vetëm ndonjë ditë gjatë javës. Duke mos ju pasur shumë pranë, do t'jua ndiejë më shumë mungesën.
BESOJINI NJËRI-TJETRIT
Nëse keni besim te vetvetja dhe te partneri...atëherë ka shumë gjasa që të
keni një jetë të gjatë e të lumtur së bashku. Kjo nënkupton që nuk do të përqeshni
të metat e partnerit, do t'i ofroni më tepër përkrahje, e momentet e dobësisë nuk do t'i përdorni si argumente gjatë grindjeve dhe mospajtimeve.
(e.m/BalkanWeb)
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të parandaloni një tradhti të mundshme! Empty Re: Si të parandaloni një tradhti të mundshme!

Mesazh nga WebMaster Sat 17 Sep 2011 - 22:44

Nese njeriu e ka te tradhetoj as qe parandalohet ajo sepse mesohet edhe nuk ndryshon kurre
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të parandaloni një tradhti të mundshme! Empty Re: Si të parandaloni një tradhti të mundshme!

Mesazh nga Anakonda Tue 21 Feb 2012 - 3:16

Nuk ka nevoje per parandalim tradhetie,pasi po ia pat qejfi seshte nevoja per ta parandaluar.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të parandaloni një tradhti të mundshme! Empty Re: Si të parandaloni një tradhti të mundshme!

Mesazh nga Ariel Mon 5 Mar 2012 - 4:49

Po pati ndermend me tradhtu...skam ndermend ta parandaloj...
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të parandaloni një tradhti të mundshme! Empty Re: Si të parandaloni një tradhti të mundshme!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi