Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosova në BE dhe NATO, qëllime strategjike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosova në BE dhe NATO, qëllime strategjike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosova në BE dhe NATO, qëllime strategjike

Shko poshtë

Kosova në BE dhe NATO, qëllime strategjike Empty Kosova në BE dhe NATO, qëllime strategjike

Mesazh nga WebMaster Thu 22 Sep 2011 - 8:27

Nju-Jork, 22.09.2011 19:55Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga u takua të enjten me ish-sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, me të cilën diskutoi për zhvillimet e fundit në Kosovë dhe përpjekjet për shtimin e njohjeve të reja ndërkombëtare.Jahjaga e njoftoi znj.Albright me qëllimet strategjike të Kosovës për integrim në BE dhe në NATO, duke shtuar se ato janë mënyra më e mirë për të ofruar kornizën brenda sëcilës do të ndërmerreshin reformat dhe konsolidimi i vazhdueshëm demokratik i Kosovës dhe rajonit.Presidentja përmendi në veçanti nevojën që Kosova ka për të vendosur marrëdhënie kontraktuale me BE-në dhe me Aleancën Veriatlantike përmes programit të saj për Partneritet për Paqe.Ajo i paraqiti znj.

Albright idenë për krijimin e grupit "Miqtë e Kosovës", që ka për synim ngritjen e imazhit të vendit tonë dhe promovimin e tij në shtetet me të cilat Kosova nuk ka marrëdhënie diplomatike.

Albright, duke e përgëzuar presidenten Jahjaga për punën dhe lidershipin e saj, tha se mbetet mike e madhe dhe e përkushtuar e Kosovës. Ajo shprehu përkrahjen për vendin tonë dhe rrugën e saj të qartë në procesin e integrimeve evropiane.

Ish-sekretarja amerikane e shtetit tha se Kosova dhe i gjithë rajoni i Ballkanit Perëndimor janë tëvetmet pjesë që mungojnë për ta përmbushur vizionin për një Evropë të bashkuar e të lirë.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi