Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ligjet e negocimit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ligjet e negocimit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ligjet e negocimit

2 posters

Shko poshtë

Ligjet e negocimit Empty Ligjet e negocimit

Mesazh nga WebMaster Tue 4 Oct 2011 - 8:27

Aftësia e juaj për t’u miqësuar me të tjerët është ndoshta aftësia juaj më e rëndësishme që mund të zhvillohet në favor të të qenit i lumtur në je. Në kohën e sotme, çdo gjë përfshin brenda vetës marrëdhënie. Njerëzit më të suksesshëm pothuajse në çdo fushë janë ekspert marrëdhëniesh.

Ndoshta forma më e vlerësuar e inteligjencës në shoqërinë tonë, ajo që paguhet më shumë e ajo që mund t’ju bëjë ju më të lumtur është ”inteligjenca shoqërore” apo siç e quan Daniel Goleman nga Harvardi “inteligjencë emocionale” ose shkurt IE që e vlerëson IE më shume se sa IQ (koeficienti i inteligjencës). Lajmi i mirë është se inteligjenca emocionale nuk është gjenetikisht e përcaktuar apo e kufizuar.

Ajo ka të bëjë me një seri aftësish ndërpersonale që ju mund t’i mësoni nëpërmjet praktikës dhe përsëritjes së situatave. Aftësia për të ndërvepruar me të tjerët, për të komunikuar me ta, për t’i bindur e negociuar përcakton të ardhurat e tua shumë më tepër se çdo faktor tjetër. Aftësia juaj për t’u miqësuar me të tjerët përbën rreth 85% të lumturisë suaj. Ja pse ia vlen aq shumë që ju të bëni gjithçka që është e mundur për të qenë më të mirët në këtë fushë.

Në njëfarë forme, gjithçka është negocim. Mësimi dhe praktikimi i ligjeve të negocimit do t’ju ndihmoj shumë që të fitoni gjithçka mundet nga gjërat që vërtet dëshironi e madje t’i fitoni sa më shpejt sa më mirë e sa më lehtë se kurrë ndonjëherë.

Kur ju t’i përdorni këto ligje vazhdimisht, atëherë do të arrini të përmirësoni edhe çdo aspekt tjetër të jetës.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ligjet e negocimit Empty Re: Ligjet e negocimit

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Feb 2012 - 4:12

Ligji eshte ligj dhe duhet respektuar.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi