Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi

+2
Ariel
kasperi
6 posters

Shko poshtë

Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi Empty Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi

Mesazh nga kasperi Fri 7 Oct 2011 - 10:49

Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi


Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi Kivi-300x211Të gjitha femrat kërkojnë të duken të reja edhe…

pse mbi kurriz kanë shumë vite. Në ndihmë të tyre vjen një zbulim se kivi zhduk vitet nga fytyra.

Në sajë të dozës së lartë të vitaminave C dhe E, që përshpejtojnë krijimin e kolagjenit dhe hidratimin natyral të lëkurës, kivi është ”eliksir” i pabesueshëm në luftën kundër rrudhave. Ky është rezultati që doli nga një studim britanik.

Për shkak të kësaj, si preventivë dhe për reduktimin e treguesve më të dukshëm të viteve, por edhe forcimin e sistemit imunitar, rekomandohet konsumimi i rregullt i kivit, që ka vetëm 45 kalori. Përveç vitaminave C dhe E, përmban edhe fibra bimore, kalium, bakër, magnez dhe mangan.

Kivi është i pasur edhe me acid askorbik, që neutralizon bakteret dhe mbledh poret. Nëse keni filluar të hani kivi kundër rrudhave, efektin mund ta forconi me maskë: bëni kremin nga një kivi dhe pak kos. Aplikoni në fytyrë një shtresë të trashë, lëreni të veprojë shkurt, dhe më pas shpëlajeni mirë me ujë të bollshëm.
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi Empty Re: Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi

Mesazh nga kasperi Thu 27 Oct 2011 - 0:36

Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi Kiviacikvajza a jeni gati,mberrijten kivit
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi Empty Re: Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi

Mesazh nga Ariel Thu 27 Oct 2011 - 8:53

Masken me kivi dhe mjalte kam tre muaj qe e bej...
Eshte goxha efektive...ndjen menjehere terheqje te lekures..
Te djeg pak por durohet.... 00027003
Nje kivi ...nje luge caji mjalte...ose kos...i perzien ne mixer qe te behet si pure...
Lyen fytyren dhe e mban 20 min...pastaj e shplan mire...
Pas maskes vendos tonikun...serumin dhe kremin....
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi Empty Re: Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi

Mesazh nga Leo_uk Thu 27 Oct 2011 - 9:04

Kot nuk thone te hengsha kivin.. Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi 398758 Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi 398758 Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi 398758 Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi 398758
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 45

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi Empty Re: Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi

Mesazh nga Arabela Thu 27 Oct 2011 - 19:47

po me mango a ben??Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi 3189159776
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi Empty Re: Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi

Mesazh nga Maksi Thu 27 Oct 2011 - 19:55

Arabela shkruajti:po me mango a ben??Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi 3189159776
me avocado eshte me mire hahah
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi Empty Re: Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi

Mesazh nga Arabela Thu 27 Oct 2011 - 19:57

Maksi shkruajti:
Arabela shkruajti:po me mango a ben??Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi 3189159776
me avocado eshte me mire hahah
avokadoja ka yndyre shume me duket,,lekura ime ska nevoje yndyre por vetem lageshtire,,,Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi 1388203807
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi Empty Re: Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi

Mesazh nga Maksi Thu 27 Oct 2011 - 19:59

Arabela shkruajti:
Maksi shkruajti:
Arabela shkruajti:po me mango a ben??Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi 3189159776
me avocado eshte me mire hahah
avokadoja ka yndyre shume me duket,,lekura ime ska nevoje yndyre por vetem lageshtire,,,Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi 1388203807
atehere mango hahah
Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi Mango_500
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi Empty Re: Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi

Mesazh nga Anakonda Fri 2 Mar 2012 - 4:09

E po prandaj e paskam fytyren e bukur une sepse ha shum kivi.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi Empty Re: Femrat që duan të mbajnë fytyrën të bukur duhet ushqehen me kivi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi