Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Bashkejetesa, rregullat per muajt e pare te jeteses   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Bashkejetesa, rregullat per muajt e pare te jeteses   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bashkejetesa, rregullat per muajt e pare te jeteses

3 posters

Shko poshtë

Bashkejetesa, rregullat per muajt e pare te jeteses   Empty Bashkejetesa, rregullat per muajt e pare te jeteses

Mesazh nga Emona Thu 13 Oct 2011 - 5:30


Nga njera ane nje lidhje qe arrin nje synim te madh, ate te krijimit te nje familje, nga ana tjeter fillimin e nje bashkimi te ri, me serioz dhe me te thelle.

Studime te shumta mbi bashkejetesen e cifteve kane hartuar nje seri rekomandimesh per t'u perballur me mire me muajt e pare te jeteses se bashku dhe te mos kthehet ne nje ferr.

Sepse ne fillim qendrimi ne te njejten cati mund te duket vertet nje makth.

Ju kujtojme se nese gjendeni perballe diskutimeve mos mendoni se nuk ka pajtueshmeri, thjesht ju duhet te kapni ritmin.

Se pari duhet te ruani hapsirat dhe mos te pushtoni ato te tjetrit, edhe pse ndani te njejtin apartament.

Me pak fjale ju duhet te vini kufirin ku pala tjeter nuk duhet te vere doren.

Pastaj rregulli ne shtepi, ne pergjithesi nuk duhet t’ju jape bezdi, mbi te gjitha kjo gje duhet respektuar shume nga meshkujt.

Mashkulli tenton te mbingarkoje gruan me angazhimet ne lidhje me punet e shtepise dhe menaxhimin e femijeve.

Ndarja e impenjimeve dhe e detyrave eshte e vetmja menyre per te rene dakord, pastaj gjithcka kthehet ne rutine.

Edhe pse jeni ne te njejten cati mos harroni te kaloni momente te dedikuara vetem juve.

Mund te perfitoni nga nje darke vetem per ju dhe te flisni sebashku per diten qe late pas, ose te transformoni punet ne kopeshtin e shtepise ne nje aktivitet te pazakonte ne jetesen se bashku. Ose te shihni sebashku te njejtin film dhe te shkoni ne shtrat ne te njejten kohe, nese eshte e mundur.

Bashkejetsa eshte nje synim apo fillimi i nje jete se bashku?

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bashkejetesa, rregullat per muajt e pare te jeteses   Empty Re: Bashkejetesa, rregullat per muajt e pare te jeteses

Mesazh nga Ariel Thu 13 Oct 2011 - 7:36

Bashkejetesa eshte prova per fillimin e nje jete bashke...


Personalisht jam per bashkejetese...
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bashkejetesa, rregullat per muajt e pare te jeteses   Empty Re: Bashkejetesa, rregullat per muajt e pare te jeteses

Mesazh nga Anakonda Thu 9 Feb 2012 - 19:11

Paska rregulla edhe bashkejetesa.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bashkejetesa, rregullat per muajt e pare te jeteses   Empty Re: Bashkejetesa, rregullat per muajt e pare te jeteses

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi