Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
sekretet për një martesë të lumtur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
sekretet për një martesë të lumtur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sekretet për një martesë të lumtur

2 posters

Shko poshtë

sekretet për një martesë të lumtur Empty sekretet për një martesë të lumtur

Mesazh nga kasperi Sat 15 Oct 2011 - 10:36

[You must be registered and logged in to see this image.]



Këshilla e parë është që çifti ta festojë së bashku çdo sukses individual. E dyta është se duhet që shpesh herë t’i tregohet partnerit që jeni krenar për të, jo vetëm me fjalë por edhe me vepra. Pika e tretë është përfundimi i një studimi të University of Washington që ka dalë në përfundimin se për çdo gabim të bërë, duhet të kryeni 5 gjeste romantike. Në vendin e katërt qëndron çështja e standardit dhe pritshmërisë sepse të kesh kërkesa dhe pritshmëri e bën lidhjen më të fortë. Nuk duhet të mendojmë se është bashkëshorti/ja ai/ajo që na bën të lumtur sepse në pjesën më të madhe, lumturia është karakteristikë individuale. Më pas vijnë miqtë dhe bota e jashtme. Ndonjëherë martesës i bën mirë të shtohen kontaktet me familjen dhe miqtë. Në këtë listë këshillash nuk mund të mungonte seksi. Parker-Pope u referohet kafshëve duke thënë se në natyrë monogamia është një fenomen i rrallë sepse vetëm 5 % e gjitarëve e aplikojnë. Por nuk është e thënë që edhe njerëzit të veprojnë kështu, pasi gjithçka është ë shkruar në ADN-në e tyre.
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

sekretet për një martesë të lumtur Empty Re: sekretet për një martesë të lumtur

Mesazh nga Anakonda Thu 9 Feb 2012 - 19:14

E vlejne gjoja keto sekrete,si te hyje nje i/e trete ne mes harrojeni lumturine.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi