Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Porosia në shishe me efekt të njejt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Porosia në shishe me efekt të njejt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Porosia në shishe me efekt të njejt

2 posters

Shko poshtë

Porosia në shishe me efekt të njejt Empty Porosia në shishe me efekt të njejt

Mesazh nga Emona Tue 18 Oct 2011 - 1:51

Porosia në shishe me efekt të njejt 10159message_in_a_bottle-200x133
Krahas gjithë teknologjisë moderne në anijen e cila ishte e rrëmbyer nga piratë të Somalisë, ndihma ka arritur duke ju falënderuar porosisë në shishe. Në raste të rrëmbimeve të anijeve, pronarët ekuipazhit të tyre u sigurojnë mjete për mbrojtje, si për shembull pipsa hemikal.
Por, ekuipazhi i anijes së rrëmbyer kanë përdorur teknologji pak më të “vjetër” porosi në shishe. Porosinë ua kanë dërguar forcave të NATO-së. Gjithçka ka filluar kur piratët kanë hyrë në anije. Kapitenët janë mbyllur në një dhomë ndërsa kur piratët ua kanë prishur komunikimin është dashur të jenë më kreativ në thirrjen e ndihmës.
Atëherë e kanë shkruar porosinë në letër, e kanë futur në shishe dhe e kanë gjuajtur në det. Në porosi ka shkruar se të gjithë janë mirë, të mbyllur në një nga dhomat e anijes. Ndërsa NATO-ja menjëherë është nisur në aksion për të shpëtuar anijen e rrëmbyer.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Porosia në shishe me efekt të njejt Empty Re: Porosia në shishe me efekt të njejt

Mesazh nga Anakonda Sun 1 Apr 2012 - 1:21

alamet porosie edhe internetit ia kalonka
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi