Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shumë shepjtë do të lindë fëmija i 7 Miliardë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shumë shepjtë do të lindë fëmija i 7 Miliardë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shumë shepjtë do të lindë fëmija i 7 Miliardë

2 posters

Shko poshtë

Shumë shepjtë do të lindë fëmija i 7 Miliardë Empty Shumë shepjtë do të lindë fëmija i 7 Miliardë

Mesazh nga Emona Tue 18 Oct 2011 - 1:52

Shumë shepjtë do të lindë fëmija i 7 Miliardë Femijet-200x158

NEW YORK, SHBA – Sipas Organizatës së Kombeve të Bashkuara, brenda pak ditësh do të lindë fëmija me numër 7 miliardë. Kështu, vetëm pas 12 vitesh që kur bota kishte 6 miliard banorë, popullsia do rritet edhe me 1 miliard. Në vitin 2025 do jetë 8 miliardë dhe brenda fundit të shekullit do kemi 10 miliardë njerëz në tokë.
Me shumë gjasë fëmija do lindë në rajonin Azi-Paqësor, ku dhe rritja e popullsisë është më e larta.
Ekspertët thonë se ritmi i rritjes- bota është trefishuar që nga viti 1940- përbën një rrezik për qytetarët. Me më shumë njerëz për t’u ushqyer, më shumë nevojë për shtëpi e kujdes mjekësor, ata thonë se burimet e tokës do jenë gjithmonë e më të kufizuara.
Në vitin 2050 pritet që India të kalojë Kinën për numër banorësh, kurse Nigeria do mbërrijë në vendin e tretë.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shumë shepjtë do të lindë fëmija i 7 Miliardë Empty Re: Shumë shepjtë do të lindë fëmija i 7 Miliardë

Mesazh nga Anakonda Sun 1 Apr 2012 - 1:20

me jete te gjate te rroje ky femije
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi