Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Miss Globe 2011” në Shqipëri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Miss Globe 2011” në Shqipëri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Miss Globe 2011” në Shqipëri

2 posters

Shko poshtë

“Miss Globe 2011” në Shqipëri Empty “Miss Globe 2011” në Shqipëri

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 22 Oct 2011 - 12:26

“Miss Globe 2011” në Shqipëri Miss-glob-300x150
Mesi i tetorit ka gjetur në Tiranë plot 44 bukuroshe të ardhura nga skajet më të largëta të botës, për t’u njohur me Shqipërinë, historinë dhe turizmin e saj dhe për t’u përgatitur për natën finale të edicionit të 38 të “Miss Globe 2011″.

Është shënuar kështu starti i konkursit ndërkombëtar të bukurisë, i treti për nga rëndësia në botë dhe producenti Petri Bozo është në përgatitjet e fundit për natën finale.

Mbrëmjen e 1 nëntorit ky event shënon vitin e tetë që zhvillohet në Shqipëri. Turi i këtij viti për vajzat ka qenë i shtrirë në një hartë që përfshinte Jugun dhe Veriun së bashku.

Miss-et kanë vizituar Apoloninë, zonat turistike të Tiranës, Durrësit, Krujës dhe në ditët në vijim do të vazhdojnë në Kavajë e Pogradec. Ditët e tyre kanë qenë të ndara mes argëtimit, setit të fotografive, xhirimit të klipeve që transmetohen në TVSH, – ekrani që ka ekskluzivitetin e transmetimit për këtë vit – peshkimit në Adriatik, udhëtimit me kuaj në shpellën e Pëllumbave në Bërzhitë, njohjen me historinë e Shqipërisë dhe organizimin e minikonkurseve, pjesë e këtij kompeticioni të rëndësishëm. Gara mes tyre ka nisur së pari të martën mbrëma, kur është zhvilluar edhe minikonkursi i parë, “Miss Bikini”.

Në sytë e jurisë së përbëri nga drejtori nacional i Kinës, Yudong Zhou, drejtorit nacional të Maqedonisë, Miki Cwrnokrak, Piter Bros, koreografes Olta Ahmetaj, producentit Petri Bozo dhe modeles Skandinada Lalaj, vajzat konkurrente kanë parakaluar në disa sfilata me veshje popullore, fustane mbrëmje dhe bikini. Gara ka qenë e fortë, por edhe emocionet gjithashtu. Për më tepër që në finale kanë dalë dy bukuroshe me pikë të barabarta: “Miss Polonia”, Marta Kownierowicz dhe “Miss Guajana”, Aletha Rose Shepherd.

Në votimin e fundit ka triumfuar bukuroshja e Guajanës, e cila ende pa filluar spektakli i madh ka siguruar një kurorë bukurie. Deri natën finale të 1 nëntorit ato do të konkurrojnë edhe për minikompeticionet e tjera, pjesë e konkursit si “Miss Queen International”, “Miss Talent Show” etj. Në këtë edicion të 38 Shqipëria do të përfaqësohet nga “Miss Shqipëria”e këtij viti, Kejdi Jashari, ndërsa Kosova nga bukuroshja Adelina Gashi.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Miss Globe 2011” në Shqipëri Empty Re: “Miss Globe 2011” në Shqipëri

Mesazh nga Anakonda Wed 22 Oct 2014 - 3:33

sa tshemtuta ishin o zot
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi