Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
BE miraton fondin e shpëtimit për Greqinë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
BE miraton fondin e shpëtimit për Greqinë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BE miraton fondin e shpëtimit për Greqinë

Shko poshtë

BE miraton fondin e shpëtimit për Greqinë  Empty BE miraton fondin e shpëtimit për Greqinë

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 22 Oct 2011 - 13:17

BE miraton fondin e shpëtimit për Greqinë
22/10/2011 09:10
Facebook

Ministrat e Financave të vendeve të Eurozonës miratuan këstin e radhës për huanë greke, duke shpëtuar vendin nga një falimentim i sigurt.

Fondi Monetar Ndërkombëtar duhet të transferojë së shpejti fondi në arkat e Athinës zyrtare, e cila për të fituar huanë e radhës iu desh të kalonte planin më të madh të shkurtimeve gjatë javës, pavarësisht protestave të dhunshme, të cilat sollën edhe vdekjen e një personi.

Ministrat, të cilët kanë nisur një konferencë disa ditore rreth krizës së Eurozonës, pritet të punojnë në një paketë të dytë shpëtimi për ekonominë greke. Megjithatë, asnjë
Kriza greke
Biden në Athinë, më 5 dhjetor
detaj nuk është bërë i njohur deri tani.

Ndërkohë, mbetet për të parë nëse raportimet për një qëndrim të kundërt në pozitat e dy superfuqive europiane, Francës dhe Gjermanisë, është i vërtetë. Të dy vendet duket se janë dakord në formimin e një pakete emergjence prej 440 miliardë eurosh, që do të përdoret për të shpëtuar ekonomitë në krizë, por nuk janë përcaktuar mënyrat se si kjo do të bëhet.

Gjithashtu, Parisi zyrtar hedh poshtë propozimin e Berlinit për të dalur gjysmën e borxheve të Greqisë, me argumentimin se bankat franceze janë tashmë në pozita jo shumë të sigurta dhe falja e borxhit do të përkthehej me humbje të mëdha, të cilat mund të sjellin edhe reduktimin e normës së kreditimit.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi