Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Për fëmijë të gjatë, gjejeni partnerin nga larg People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Për fëmijë të gjatë, gjejeni partnerin nga larg People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Për fëmijë të gjatë, gjejeni partnerin nga larg

2 posters

Shko poshtë

Për fëmijë të gjatë, gjejeni partnerin nga larg Empty Për fëmijë të gjatë, gjejeni partnerin nga larg

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 29 Oct 2011 - 11:58

[You must be registered and logged in to see this image.]Lajme Shqip-Nëse dëshironi të keni fëmijë të gjatë, shkencëtarët ju rekomandojnë që të kërkoni partnerin i cili është lindur në një qytet tjetër ose në një tjetër regjion.

Ekspertët kanë zbuluar se prindërit të cilët kanë lindur në të njëjtin qytet kanë fëmijë mesatarisht të ulët. Por, në rast se nëna dhe babai janë rritur larg njëri-tjetrit, pasardhësit e tyre, sipas të gjitha gjasave, do të jenë me trup të gjatë.

Autorët e studimit thonë se këtu bëhet fjalë për llojllojshmërinë gjenetikë. Prindërit që vijnë nga rajone të ndryshme padyshim që kanë edhe gjene të ndryshme, për dallim nga ata që janë rritur në vend të njëjtë.

Sa më e madhe që është llojllojshmëria gjenetike, aq më të mëdha janë shanset që fëmijët të kenë gjatësi më të madhe trupore, si dhe trupi i tyre do të funksionojë më mirë duke e orientuar energjinë në rritje.

“Ky efekt është i dukshëm te fëmijët gjatë tri stadeve të bazuara në periudhën e rritjes, nga mosha gjashtë deri në 18-vjeçare”- thonë ekspertët, të cilët kanë hulumtuar gjatësinë trupore të 2.675 djemve dhe 2.603 vajzave në Poloni dhe kanë analizuar të dhënat në lidhje me gjatësinë dhe prejardhjen e prindërve të tyre.

Rezultatet kanë treguar se gjatësia trupore është e lidhur ngushtë me gjatësinë trupore të prindit dhe trashëgiminë gjenetike.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për fëmijë të gjatë, gjejeni partnerin nga larg Empty Re: Për fëmijë të gjatë, gjejeni partnerin nga larg

Mesazh nga Anakonda Sun 4 Mar 2012 - 2:58

Aaaahahahaah cja fusin kot edhe keto shkencetare se na acaruan.........
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi