Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge”

2 posters

Shko poshtë

Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” Empty Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge”

Mesazh nga Emona Tue 1 Nov 2011 - 10:19

Arkivat e një prej revistave më të njohura të modës për të gjitha kohët “Vouge”, nuk kanë vetëm fotografi me vajza të bukura me linja simetrike të përkryera të pamjes, të fotografuara në ndonjë pozë jo të përditshme.

Përkundrazi, në shumë prej botimeve të kësaj reviste të famshme, kërkohet bukuria apo perceptimi i saj, por ndoshta ajo që do të kuptohej më mirë është si të shikohet përmes “syve të artit”. Shikimet nuk i tërheq vetëm ajo që është e bukur “me përkufizim”, sepse e çuditshmja, bizarja, kontroversja, ekscentrikja dhe ekstremja janë “miq të ngushtë” me vëmendjen e publikut.

Gjatë viteve ‘80 të shekullit të kaluar, arkivat e “Vouge” i kanë mbushur fotografi të cilat lëviznin në “zonën e sigurt”, por ka edhe shumë nga ato që dëshirojnë t’i injorojnë rregullat, rrezikojnë dhe eksperimentojnë. Rezultati është “Bukuri ekstreme në ”Vouge” dhe gjendet në galerinë me fotografi që e shikoni më poshtëFoto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” Vouge2Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” Vouge1Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” Vouge0Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” 31Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” Vouge4Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” Vouge5Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” Vouge7Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” Vouge6Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” Vouge10Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” Vouge12Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” Vouge15Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” Vouge11Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” Vouge8

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge” Empty Re: Foto: Bukuri ekstreme nga “Vouge”

Mesazh nga Anakonda Fri 2 Mar 2012 - 4:14

Teper ekstreme qenkan me thene te drejten.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi