Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
KULTURE !! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
KULTURE !! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KULTURE !!

Shko poshtë

KULTURE !! Empty KULTURE !!

Mesazh nga Vizitor Sat 31 Jan 2009 - 6:46

Krijohet database per Monumentet e Kultures

Ministri Pango me ndihmen e Bashkimit Evropian krijon nje database me nje shtrirje gjeografike nga veriu ne jug, duke perfshire Butrintin, Gjirokastren, Durresin, Beratin, Shkodren, Korcen, Fierin, Tiranen Ka qene enderr, por duket si nje nga punet me te mira gjate mandatit te Ministrit Pango. Per here te pare nen kujdesin e vecante te Ministrit te Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve, Z. Ylli Pango dhe mbeshtetjes se Bashkim Evropian...
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

KULTURE !! Empty Re: KULTURE !!

Mesazh nga Vizitor Sat 31 Jan 2009 - 6:50

“Trashëgimia kulturore perse në Ballkan”
BLERINA GOCE
Konferencë rajonale

Fondacioni kulturor "Saadi Shirazi" në muajin shkurt pritet të organizojë në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, seminarin rajonal me temë "Trashëgimia kulturore perse në Ballkan". Në këtë seminar rajonal do të analizohet dhe studiohet trashëgimia kulturore perso-iraniane nga e kaluara deri në të tashmen. Ky seminar është një rast mjaft i mirë për të pasqyruar praninë e gjuhës dhe letërsisë perse dhe së bashku me to edhe të qytetërimit e kulturës në përgjithësi në rajonin e Ballkanit. Seminari, i cili do të organizohet në bashkëpunim me subjekte akademike, kulturore si dhe ndërkombëtare të atashuara në Tiranë, do të trajtojë aspekte të larmishme të këtij argumenti. Gjatë seminarit ndërkombëtar do të çelët edhe një ekspozitë me dhjetëra dorëshkrimet në gjuhën perse që ndodhen në Arkivin Qendror Shtetëror të Shqipërisë, si dhe punime artizanale iraniane, botime letrare të fondacionit kulturor "Saadi Shirazi" në Shqipëri etj. Gjithashtu në këtë seminar do të promovohen edhe dy libra të rinj të botuar nga ky fondacion: "Historia e letërsisë perse" dhe "Proverba persiane".
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi