Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vlorë, një person vritet,  3 plagosen pas lojës me domino People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vlorë, një person vritet,  3 plagosen pas lojës me domino People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vlorë, një person vritet, 3 plagosen pas lojës me domino

Shko poshtë

Vlorë, një person vritet,  3 plagosen pas lojës me domino Empty Vlorë, një person vritet, 3 plagosen pas lojës me domino

Mesazh nga Durrsaku Sun 6 Nov 2011 - 21:37

Vlorë, një person vritet,  3 plagosen pas lojës me domino 48062VLORË-Një vrasje me armë zjarri ka tronditur qytetin e Vlorës këtë të dielë. Rreth ores 18:15 minuta, në lagjen ‘Isa Boletini’ një person ka mbetur i vrarë me armë zjarri në mes të rrugës, ndërsa 3 të tjerë janë dërguar të plagosur në spital. Autori arrestohet 2 ore pas vrasjes, dyshohet se vrau për motive të dobëta.

Policia bën të ditur se disa persona kanë debatuar ashpër dhe më pas janë konfliktuar fizikisht, këtë e dëshmojnë shenjat e dhunës në trupat e të plagosurve. Pas debatit me fjalë dhe pastaj atë fizik janë dëgjuar të shtëna armësh ku mbeti i vrarë në mes të rrugës një person i identifikuar si Rizvan Mataj 55 vjec, ndërsa u plagosen 3 personat Zaim Çelaj 33 vjeç, Arben Çelaj 42 vjeç, dhe Elidon Aliaj 27 vjeç.

Rreth 2 orë pas vrasjes së 55-vjecarit, policia shoqëri si të dyshuar autorin e krimit, shtetasin Altin Leskaj 39-vjec. Dyshohet se Leskaj qëlloi ndaj grupit që luante domino pasi ishte shqetësuar nga zhurmat e lojës. Efektivët sekuestruan edhe armën e krimit si provë materiale.

Mësohet paraprakisht se sot pasdite te katër personat kanë qënë duke luajtur domino në një pjesë garazhi makinash dhe më pas janë grindur rreth lojës. Dyshohet Leskaj nuk ka duruar zhurmat dhe ka rrembyer një armë dhe ka qëlluar drejt tyre, duke lenë të vdekur në vend 55-vjecarin dhe plagosur 3 shokët e lojës.

Efektivet po punojne për zbardhjen e plote te ngjarjes, ndersa pista kryesore e hetimit mbetet ajo per motive banale.

(d.b/BalkanWeb
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi