Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Elvana- Besës: Kënga jote do të triumfojë në festival People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Elvana- Besës: Kënga jote do të triumfojë në festival People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elvana- Besës: Kënga jote do të triumfojë në festival

2 posters

Shko poshtë

Elvana- Besës: Kënga jote do të triumfojë në festival Empty Elvana- Besës: Kënga jote do të triumfojë në festival

Mesazh nga Emona Mon 7 Nov 2011 - 3:55

Elvana- Besës: Kënga jote do të triumfojë në festival Besa3-200x300

“Botën do ndryshoja” është kënga më e re e Besa Kokëdhimës, me të cilën është prezantuar si një nga konkurrentet më të forta në festivalin “Kënga Magjike 2011”. Edhe pse pati në shtypin rozë disa shkrime sipas së cilave muzika e kompozitorit Pirro Çakos është kopjuar nga kënga “Fucking Perfect” e Pinkut, Besa është kthyer fuqishëm në këtë event.

Kompozitori i këngës, Çako, ka reaguar duke bërë publike partiturat e këngës, me qëllim që kushdo të jetë i lirë për t’i krahasuar me muzikën e këngës së amerikanes Pink. Thuhet gjithashtu se ai do të hedhë në gjyq gazetën që shkroi këtë thashethem, ndërsa Besa nga ana e saj nuk ka dashur të reagojë. Balada-rok “Botën do ndryshoja”, që këngëtarja ia ka kushtuar të fejuarit të saj, është orkestruar nga Darko Dimitrov, ndërsa deri më tani ka shënuar një numër rekord klikimesh në internet.

Mes të tjerëve, Besa Kokëdhima ka marrë edhe urimet e koleges së saj Elvana Gjata, e cila këtë vit rrëmbeu trofeun e madh të festivalit “Top Fest”. “Shumë emocionuese. Këngë triumfuese Besa. Kështu të duam të gjithë, të lumtë!”. Natyrisht, në momentin që Elvana nuk merr pjesë vetë në “Kënga Magjike”, për dikë do të bëjë tifozllëk dhe do t’i urojë fitoren dhe në këtë rast ajo duket se ka “votuar” për Besën!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Elvana- Besës: Kënga jote do të triumfojë në festival Empty Re: Elvana- Besës: Kënga jote do të triumfojë në festival

Mesazh nga Anakonda Wed 14 Mar 2012 - 18:18

i ka dhen kurajo...............
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi