Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
100-vjetori i ‘Titanic’ People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
100-vjetori i ‘Titanic’ People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

100-vjetori i ‘Titanic’

2 posters

Shko poshtë

100-vjetori i ‘Titanic’ Empty 100-vjetori i ‘Titanic’

Mesazh nga Emona Thu 10 Nov 2011 - 0:03

100-vjetori i ‘Titanic’ Kamerun-xhejms

James Cameron mban premtimin! Shumë shpejt, filmi i cili e shndërroi në një prej regjisorëve më të famshëm e më të suksesshëm në botë, “Titanic”, e rikthen atë në sallat e kinemasë, por këtë herë me filmin në 3 Dimensional.

“20-th Century Fox” nëpërmjet një deklarate zyrtare publikon lajmin se filmi ka përfunduar realizimin dhe produksioni që ka mundur të marrë 11 trofe OSCAR do të rikthehet.

Në prill të vitit 2012, në sallat e kinemasë në të gjithë botën, saktësisht 100 vjet pas fundosjes së anijes, do të shfaqet filmi legjendar, këtë herë në 3D. Filmi i vitit 1997 që tregon udhëtimin e vetëm të anijes që u fundos pas përplasjes me një ajzberg, një histori që rrëfehet nëpërmjet historisë së Xhek që interpretohet nga Leonardo Di Kaprio dhe Rose që interpretohet nga Kate Winslet, ende sot mbetet një film i madh në historinë e kinematografisë që ka arkëtoi 1 miliardë e 800 mijë dollarë, prej të cilave 600 milionë u arkëtuan në kinematë e SHBA-ve.

Tani “Titanic” do të rikthehet sikundër edhe e kishte premtuar regjisori Cameron. Pritet që ky të jetë filmi që do të arkëtojë më shumë në historinë e kinematografisë. E nëse ndodh kështu, edhe një herë regjisori do të thyejë rekordin e filmit “Avatar”, të parit produksion në 3D, i cili mposhti në box-office filmin “Titanic” të vitit 1997. Kësisoj, Cameron nuk ka ndër mend të ndalet së sfiduari veten me filmat e tij, njëri më i suksesshëm se tjetri.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

100-vjetori i ‘Titanic’ Empty Re: 100-vjetori i ‘Titanic’

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 4:28

shum film i bukur;pavarsisht se esht edhe ngjarje e vertet edhe e dhimbshme
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi