Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjashtë filma nga Kosova presin përgjigje nga Berlinalja People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjashtë filma nga Kosova presin përgjigje nga Berlinalja People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjashtë filma nga Kosova presin përgjigje nga Berlinalja

Shko poshtë

Gjashtë filma nga Kosova presin përgjigje nga Berlinalja Empty Gjashtë filma nga Kosova presin përgjigje nga Berlinalja

Mesazh nga Emona Wed 16 Nov 2011 - 5:17

PRISHTINË, Kosovë – Gjashtë filma që janë bashkëfinancuar nga buxheti i shtetit janë shfaqur para një komisioni të njërit prej festivaleve më prestigjioze të filmit në Evropë, Berlinale. “Agnus Dei” i Agim Sopit, “Kodi i jetës” i Ekrem Kryeziut, “Heroi” i Luan Kryeziut, janë tre filmat e gjatë që u janë prezantuar selektorëve të festivalit në Tiranë, ani pse realizimi i tyre ende nuk ka marrë fund. Në takimin vjetor të paraselektimit të filmave nga Evropa Juglindore për festivalin e njohur janë prezantuar edhe tre filma të shkurtër. Në këtë listë hyjnë “Kaseta e dasmës” i Ariel Shaban, “Kolonat” i Ujkan Hysajt dhe “Shkurta” i Arzana Krajës.

Fatos Berisha, drejtor i Qendrës Kinematografike të Kosovës, ka thënë se filmat mund t’u prezantohen selektorëve edhe kur janë në fazën postproduksionit.

“Në këtë fazë që janë filmat mund të gjykohen nga juria e paraselektimit”, ka thënë Berisha nëpërmjet telefonit nga Tirana.

Ai ka thënë se juria është ende në proces dhe vendimi do të bëhet publik shumë shpejt.

“Shpresoj. Kisha pasur shumë dëshirë që së paku njëri prej tyre të shkonte”, ka thënë Berisha

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi