Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Besnikëria nuk është detyrë, po plotëson dashurinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Besnikëria nuk është detyrë, po plotëson dashurinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Besnikëria nuk është detyrë, po plotëson dashurinë

4 posters

Shko poshtë

Besnikëria nuk është detyrë, po plotëson dashurinë Empty Besnikëria nuk është detyrë, po plotëson dashurinë

Mesazh nga WebMaster Wed 16 Nov 2011 - 6:05

Na ka rënë rasti të gjithëve ne që të shohim një grua të martuar të ketë një dashnor, pra një e pabesë me një të pabesë.
Një kohë morali kishte vlerë të dyfishtë, mashkulli pretendonte besnikëri, por ai nuk ishte i detyruar të ishte besnik. Sot meshkujt dhe femrat janë të barabartë. Na ka rënë rasti të gjithëve ne që të shohim një grua të martuar të ketë një dashnor, pra një e pabesë me një të pabesë.
“Pse nuk provoni përsëri me burrin tuaj, duke u përpjekur të doni me të vërtetë, me një erotizëm vërtetë dhe besnikëri të vërtetë? Shumë besojnë se ndjenja të tilla si ekskluziviteti, besnikëria dhe xhelozia i përkasin të kaluarës, paraqesin një dobësi në botën moderne, dhe duhet të bëhet pa to.
Pra, edhe në qoftë se dashuroni dhe rishtazi e dashuruar, çdo herë mund të keni marrëdhënie seksuale me një tjetër dhe asgjë nuk ndodh, dashuria juaj, marrëdhënia juaj nuk ndryshon. Por nuk është e vërtetë. Kur nuk ekziston dashuria mund të bëni çfarë të doni, por nëse ju jeni e dashuruar duhet të jeni të kujdesshëm, sepse dashuria është si një vepër arti, si një simfoni, në të cilin ju nuk mund të vendosni të tjera melodi, sepse mund ta deformoni dhe shkatërroni atë.
Pastaj është gabim ta konsiderosh besnikërinë vetëm një detyrë. Në një dashuri të madhe ajo nuk ka lindur nga detyra, por nga kënaqësia. Dikur një grua e ka shprehur shumë bukur këtë gjë “Unë kurrë nuk do të shkojë me një tjetër, sepse nuk do të prish, të ndotë ndjenjat e mrekullueshme që ndjej për atë. Do të më mjaftonte vetëm një kontakt për të helmuar dhe në mënyrë të pakthyeshme pastërtinë e tyre.
Ashtu si një rënie e shishes së helmit që e ndotë ujin e pastër, si të hash mollën e ndaluar në tokën e parajsës. Besnikërisë na fokuson tërësisht në të dashurin tonë, shton dëshirën tonë për të dhe kjo e bën jetën hyjnore. Kjo vlen edhe për ju. Nëse ju shkoni me një tjetër grua do të humbitnit rrugën që të çon në magjinë që kemi arritur së bashku”.
Në pasionin e dashurisë besnikëria është e dëshiruar, sepse kjo e bën dashuri më të plotë.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Besnikëria nuk është detyrë, po plotëson dashurinë Empty Re: Besnikëria nuk është detyrë, po plotëson dashurinë

Mesazh nga dajti modh Wed 16 Nov 2011 - 6:07

sa keq qe me duhet te shkoj .. dhe skam kohe per keto tema [You must be registered and logged in to see this image.]
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Besnikëria nuk është detyrë, po plotëson dashurinë Empty Re: Besnikëria nuk është detyrë, po plotëson dashurinë

Mesazh nga Durrsaku Wed 16 Nov 2011 - 6:08

[You must be registered and logged in to see this image.]
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Besnikëria nuk është detyrë, po plotëson dashurinë Empty Re: Besnikëria nuk është detyrë, po plotëson dashurinë

Mesazh nga Anakonda Wed 8 Feb 2012 - 19:29

Te pakten ndodhi dicka e mire.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Besnikëria nuk është detyrë, po plotëson dashurinë Empty Re: Besnikëria nuk është detyrë, po plotëson dashurinë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi