Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sa i çuditshëm është njeriu!  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sa i çuditshëm është njeriu!  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sa i çuditshëm është njeriu!

2 posters

Shko poshtë

Sa i çuditshëm është njeriu!  Empty Sa i çuditshëm është njeriu!

Mesazh nga Darius Wed 16 Nov 2011 - 23:20

• Mikun që e blen me dhurata, do të vijë dita kur do t‘a blejnë të tjerët.

• “Dashuria e zjarrtë është si fantazmat, të gjithë flasin për te, ‘e askush se ka parë!”

• Buzëqeshja jote është e mrekullueshme për dike, dhuroja, dhe ndriçoja atë ditë pa dritë!

• Padrejtësia kurrë nuk do të pranohet, sado që ta zbukurosh ajo prap padrejtësi mbetet!

• "Mos debato me oratorin dhe as me të pamoralshmin, sepse oratori do të munde me fjalë, kurse i pamoralshmi të ofendon."

• "Unë e kam vetëm një shpirt dhe nëse atë e humb, nuk mund ta gjej një tjetër dhe të shpëtoj me te"

• Shpresa e inkurajon njeriun dhe e shtynë atë drejtë durimi. Sa e hidhur do të ishte jeta nëse nuk do egzistonte shpresa!

• Mashkulli mendon se e ka në dor femrën, por ka harruar se që kur ka lindur ka qen gjithnjë në duart e saj?!

• Cdo agim dite, miliarda njerëz udhëtojnë nëpër botë me një qëllim të vetëm, kerkojnë......
Lumturinë.........!
Sa fjalë e madhe....!

• Një burrë pyeti një trëndafil:
Nuk të dhemb kur të këpusin..?
Trëndafili u përgjigj:
Jo! E harroj dhimbjen time kur mendoj se do të jem arsyeja e buzëqeshjes së dikujt tjetër

• Sa gjë e çuditshme është kjo lumturia! Shkon, nëse e thir nuk vjen, edhe nëse vjen nuk rrin, por edhe nëse rrin nuk na mjafton...

• Të pranosh gjithçka që vjen nga ana e Allahut dhe të tregosh keqardhje për krijesat e Tij është nga edukata e Profetëve.

• E kaluara është një vend i mirë për ta vizituar, por kurrë një vend i mirë për të qëndruar!

• Të heqësh dorë nuk do të thotë gjithmonë që je i dobët...
ndonjëherë do të thotë se je mjaftueshëm i fortë të lësh diçka të largohet...

• Nuk është tragjike kur jeta nuk të jep atë që të ka premtuar… tragjike është kur jeta ta merr atë që një herë ta kishte dhënë.

• Kulmi i moralit është që njeriu të turpërohet nga vetja.

• Nënë ngrohtësin tënde mendja ime s‘mund ta kuptoj...
Dashurin tënde zemra ime s‘mund ta zëvendësoj..
Butësia jote është një mrekulli që Allahu ta ka dhuruar ty.

• Kur të numërosh gjërat e bukura që Zoti ka krijuar në botë.....Mos harro veten tënde.....!

• Nuk më vjen inat që më gënjen, por më vjen inat përse mendoni që të besoj?!...

• Jeta e kësaj bote është një përjetim i shkurtër dhe mashtrues,
e mos u mashtro të zotërosh ç’ka aty,
por merr vetëm atë që të nevojitet;
do të kesh më shumë!

• Buzëqeshja është si fasho, mbulon plagën por nuk e shëron...!

• Gratë kurrë nuk mund të arrijnë rezultate aq të rëndësishme në jetë sa meshkujt,
sepse ato nuk kanë pranë vetes bashkëshorten që do t'i këshillonte.

• Sa më e zgjuar të jetë një femër ... aq më të vështirë e ka të gjejë personin e duhur!

• Aty ku nuk ka luan, edhe lepuri konsiderohet mbret...

• Kur Allahu e don një njeri atë e shoqëron me një njeri të mir, paramendo sa më do Allahu mua që më shoqëroj me ty!?

• Nëse sot po jeton me dy fytyra, shum shpejt do të mbetesh pa fytyrë!

• E di shume mirë që kjo gjendje do më kalojë…Por për momentin më dhemb shumë!

• Për të mos rënë shpesh në gabime dhe si rrjedhim,
për të mos ulur prestigjin tënd,
mendo shumë,
flit pak dhe mos harro kurrë
të dëgjosh mendimet e të tjerëve.

• Sa i çuditshëm është njeriu!!!
Dy roje dhe përcjellës kurrё nuk e lënë vetëm.
Gjuha e tij i behet laps, ndërsa pështyma i bёhet ngjyre.
E ai përsëri e flet atë që nuk i përket!

• “Asnjë rrugë nuk është e gjatë dhe e vështirë, nëse në fund të saj të pret diçka e dashur”.

• Ndjenjat janë si ajo anija në mes të oqeanit, nëse nuk e kontrollon dot në drejtimin e duhur; - Mbytesh!

• Sa më shumë të jeni në mirësi të të tjerëve, aq më të dashur do të jeni tek Zoti..!

• Jetojmë gjithmonë me shpresën se një ditë do të jemi të lumtur.

• Të vërtetën e zemrës mos i’a thuaj askujt, po se mbajti zemra jote si mund ta mbajë zemra e tjetërkujt ?!

• ''Ndonjëhere atë çka dëshiron t’a thuash, mos e thuaj,
nëse e thua mos e shkruaj ,
nëse e shkruan mos e nënshkruaj,
nëse e nënshkruan atëherë mos qaj.''

• Ai që ndërton me djersë edhe e mbron me gjak!!!

• Nderi i njeriut është feja e tij, personaliteti i tij është mendja, fisnikëria e tij është morali i bukur.

• Edhe kur më kanë zhgënjyer , kam vazhduar të qesh me pafajsi, kundrejt kësaj bote të egër !

• Një njeri nëse qesh shumë, të jeni të sigurt se në shpirtin e tij ndodhin tërmete.
Sepse nëse të dhemb shpirti, nuk dëshiron që ta dij askush.

• Sfida më e vështirë është të jesh vetvetja në një botë, ku çdokush përpiqet të të bëjë të ndihesh ndryshe

• Gabimi më i madh i njeriut është se: Ose e sheh veten më lartë se sa është, ose e vlerëson më pakë se qe meriton...

• E vërteta është si ilaçi i syve…,
Të djeg në fillim por të bën të shohësh prap dritën!

• Nëse dëshiron që Allahu të të japë atë që ti dëshiron, vepro atë që Ai kërkon.

• Miqtë e vërtetë janë si duart dhe sytë: kur dora vritet, syri qan. Kur syri qan, dora fshin lotët!

• Vjen një moment në jetë,kur kupton: Kush ka rëndësi, kush ska patur kurrë, kush s‘do të ketë më dhe kush do të ketë gjithmonë!

• Fatkeqësitë ta forcojnë zemrën dhe t‘i çelin sytë.

• Karakteri është ai që të bën një person unik....!

• Krenaria të bën të fortë, por nuk të bën gjithmonë të lumtur.


Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa i çuditshëm është njeriu!  Empty Re: Sa i çuditshëm është njeriu!

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Dec 2011 - 19:26

Aq shume saqe ne ditet e sotme ka bere shume shpikje.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi