Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina

5 posters

Shko poshtë

Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina Empty Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina

Mesazh nga Emona Tue 22 Nov 2011 - 5:31

Edhe pse është nga Shqipëria ajo përfaqësoi Kosovën për herë të parë në Kinë, në spektaklin e bukurisë “World Bikini Model 2001” ku rrëmbeu tri çmime.

Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina Main_elva_pane

Tani me t’u kthyer nga Kina ajo u takua me publikun kosovarë, e lumtur që solli këto shpërblime për vendin tonë. Rreth pjesëmarrjes së saj dhe më gjerë ajo flet për “Zëri”.

Sapo jeni kthyer nga Kina, me tri çmime, si ndjeheni?

Jam shumë e lumtur që përfaqësova Kosovën, ku promovova traditat, kulturën, bukurinë në një vend si Kina që nuk njeh pavarësinë e saj.

Arrita të rrëmbej tri tituj: “Miss Fotozhenia”, pjese e “Top – Five” si dhe shoqëruesja e parë në “Miss European Tourism”.

Në këtë mënyrë lartësova emrin e Kosovës, shpërbleva suportin e shoqatës “Freedom”, si dhe sigurisht patën një rëndësi të vyer në punën time si modele. Jam më se e lumtur që Kosovës ia solla tri çmime.

I keni pritur këto çmime?

Dëshira, ambicia dhe shpresa për të fituar një titull nuk më mungonin. Por se do të kurorëzohesha me tre të tillë, këtë nuk e prisja.

Ishte një emocion i veçantë për mua dhe për më tepër një lartësim i shtetit të cilin e përfaqësoja me shumë dëshirë Kosovës.

Çfarë ju ka bërë të dalloheni nga konkurrentet tjera?

Po t’i referohemi paraqitjes fizike, ka spikatur origjinaliteti dhe thjeshtësia për të cilat më komplimentonin.

Për sa i përket paraqitjes në aspektin e sjelljes, e cila zë gjithashtu një vend shumë të rëndësishëm, ishte serioziteti, korrektësia, marrëdhënia e mirë me pothuajse të gjitha pjesëmarrëset.

E konsideroni veten me fat në fillimin e karrierës së modelimit?

Sigurisht që e konsideroj veten me fat. Ka shumë vajza të bukura, por jo të gjithave u jepet mundësia për t’u afirmuar.

Suksesi im i kushtohet gjithashtu edhe mbështetjes së shoqatës “Freedom”, dy menaxherëve Shpejtim Zejneli dhe Hazir Bajraktari, të cilët më dhanë mundësinë e përfaqësimit në këtë eveniment.

Elva more 3 çmime, ke pritur ndonjë çmim tjetër?

Secili prej çmimeve që rrëmbeva ka rëndësinë e tij, “Miss Fotozhenia”, duke qenë se fotoja është një ndër pasionet e mia, ishte padyshim kënaqësi ta merrja këtë titull.

Por më e lumtur ndihem për përzgjedhjen në “Top Five”, si përcjellësja e katërt, çmim të cilin e kam dëshiruar më së shumti.

Ke ndonjë plan konkret për të ardhmen?

Në planet e mia është të jem aktive në botën e modës, si një modele profesioniste dhe të shfrytëzoj kontratat e punës, të cilat kanë qenë të shumta pas kurorëzimit me tre çmime në Kinë.

Paralelisht me fushën e modës shkon edhe shkolla, e cila nuk del asnjëherë nga sfera e vëmendjes time. Jam në vitin e fundit në gjimnazin “Ibrahim Rugova” Kamëz.

Duhet të studioj shumë që të arrij objektivin tim për të vazhduar fakultetin ekonomik. Modele profesioniste dhe ekonomiste e zonja më bëjnë të ndihem e realizuar si individ.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina Empty Re: Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina

Mesazh nga T_o_n_i Tue 22 Nov 2011 - 5:33

Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina 94251 Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina 94251 Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina 94251 Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina 94251 Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina 94251
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina Empty Re: Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina

Mesazh nga dajti modh Tue 22 Nov 2011 - 7:23

bravo ALBANIA Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina 947108 Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina 947108 Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina 947108 .. e paske nderu ate Flamur Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina 51319
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina Empty Re: Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina

Mesazh nga Leo_uk Tue 22 Nov 2011 - 7:26

i paske fitu cmimet me b.... kjo.. une thashe se mos kishte fituar ndonje cmim sporti ose konkurs ...
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 45

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina Empty Re: Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina

Mesazh nga dajti modh Tue 22 Nov 2011 - 7:32

Leo_uk shkruajti:i paske fitu cmimet me b.... kjo.. une thashe se mos kishte fituar ndonje cmim sporti ose konkurs ...
lene mo Anglezo se qenka si shpirt Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina 51319 Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina 51319 Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina 51319
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina Empty Re: Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina

Mesazh nga Anakonda Fri 1 Jun 2012 - 18:25

bravo ju qofte se na e krenuat vendin;edhe pse ne nje tjeter menyre do te ishte me mire
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina Empty Re: Elva Pane i sjellë Kosovës 3 çmime nga Kina

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi