Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
28 nëntori, AK skuq Prishtinën: Bac do ta kryejm kuq e zi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
28 nëntori, AK skuq Prishtinën: Bac do ta kryejm kuq e zi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

28 nëntori, AK skuq Prishtinën: Bac do ta kryejm kuq e zi

Shko poshtë

28 nëntori, AK skuq Prishtinën: Bac do ta kryejm kuq e zi Empty 28 nëntori, AK skuq Prishtinën: Bac do ta kryejm kuq e zi

Mesazh nga Durrsaku Mon 28 Nov 2011 - 0:28

28 nëntori, AK skuq Prishtinën: Bac do ta kryejm kuq e zi 45112_10PRISHTINË- Mijra aktivistë të Aleancës Kuq e Zi janë derdhur rrugëve të Prishtinës, me rastin e 99-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.

Aktivistë të aleancës kanë mbuluar me flamurin gjigand kuq e zi 'New Born', memorialin simbolik të pavarësisë së Kosovës. Flamuri kuq e zi, i cili sot ka mbërritur në Kosovë, ka udhëtuar nga Sheshi i Flamurit në Vlorë në shenjë simbolike si urë lidhëse mes shqiptarëve të dy trojeve tona.

Gjatë manifestimeve në rrugët e Prishtinës, aktivistë të aleancës kanë lëshuar parudha të tilla si, "Kosova ka lindur me Shqipërinë. Kosovë-Shqipëri. vellezër jemi një". Sot është përuruar edhe slogani më i ri i Aleancës Kuq e Zi: “Bac do ta kryejmë kuq e zi”, ndërkohë që kanë theksuar se ëndrra e Adem Jasharit do vazhdojë.

Kreu i kësaj aleance, Kreshnik Spahiu gjatë fjalës së tij mes mijëra shqiptarëve, duke uruar festës Prishtinës dhe Shqipërisë nga miliona kuq e zinj, ka deklaruar se “Nuk ka lab apo kosovar, por vetëm shqiptar. Vlora mëmëdheu, Prishtina Atdheu”.
(el.me/BalkanWeb)
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi