Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Angli, lojrat në "iPad" i kushtojnë 7-vjeçarit 1300 sterlina   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Angli, lojrat në "iPad" i kushtojnë 7-vjeçarit 1300 sterlina   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Angli, lojrat në "iPad" i kushtojnë 7-vjeçarit 1300 sterlina

2 posters

Shko poshtë

Angli, lojrat në "iPad" i kushtojnë 7-vjeçarit 1300 sterlina   Empty Angli, lojrat në "iPad" i kushtojnë 7-vjeçarit 1300 sterlina

Mesazh nga Emona Mon 5 Dec 2011 - 9:29

Angli, lojrat në "iPad" i kushtojnë 7-vjeçarit 1300 sterlina   Child-with-ipad

Një 7-vjeçar shpenzoi 1 500 paund në një ditë dhe as që e dinte që ishte duke bërë këtë.

Pasi prindërit i blenë një “iPad” të ri, gjatë lojrave të tij, fëmija shkarkoi aplikacione shtesë, duke menduar se ato nuk do të kushtonin asgjë. Megjithatë, në fund të muajit, prindërve u mbërriti fatura e “kripur” prej 1300 sterlinash.

Sipas asaj që zbuluan prindërit, djali i tyre kishte hyrë në një faqe internetit që pretendonte se ofronte shkarkime falas, por kafshët që djali mori nga interneti për t’i futur në një lojë kushtonin nga 1-80 paund secila.

”Është një mashtrim. i kemi parë sitet që ka vizituar djali dhe në to shkruhet “FREE DOWNLOAD” me gërma të mëdha. Është e tmerrshme se si shënjestrohen pjesa më e pafajshme e shoqërisë, fëmijët, me publicitete të rreme, për t’i krijuar fitime kompanive të mëdha”, deklaroi babai i 7-vjeçarit, i cili ka ndërmend të nisë një procedim penal për mashtrim. /albeu.com/





Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Angli, lojrat në "iPad" i kushtojnë 7-vjeçarit 1300 sterlina   Empty Re: Angli, lojrat në "iPad" i kushtojnë 7-vjeçarit 1300 sterlina

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 4:52

aapaaapa prandaj jan disi budallenjt fmijt e anglise qe merren vec me lojra
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi