Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni

3 posters

Shko poshtë

 Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni Empty Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni

Mesazh nga Emona Thu 8 Dec 2011 - 1:42

Qen të pjekur të shërbyer në pjata. Një imazh shokues për perëndimorët, por që përfaqëson preferencat e orientalëve. Në Hanoi, kryeqytetin e Vietnamit, njerëzit entuziazmohen kur shohin t’u vijnë pjatat me trup qeni, apo vetëm me kokën e tij, nga ku hiqen veshët, e vetmja pjesë që nuk hahet.

Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar një reportazh që tregon sesi shërbehen qentë e skuqur në një festë tepër popullore të Hanoit, siç është Festa e Birrës, ku çdo ditë vijnë të paktën 30 mijë vizitues. Të gjithë entuziastë për të pirë dhe për të ngrënë ushqimet, mes të cilëve ndër më të pëlqyerit është edhe qeni në hell, sepse është i pasur me proteina. Me dhëmbët ende në gojë dhe këmbët të lidhura, ai që cilësohet si miku më i mirë për njeriun, bëhet kënaqësi për stomakun...e vietnamezëve.

Të paktën këtë konfirmojnë imazhet e publikuara nga “Bild”. Faktikisht, edhe pse mund të duket e çuditshme për Perëndimin, kjo është një traditë e zakonshme në Azi.

Për shembull, në Kinë, vriten çdo vit 20 milionë qen, ndërsa në Korenë e Jugut, pas polemikave të shumta, është anuluar së fundi një panair për shijimin e mishit të qenit. /albeu.com/ Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni Qenivietnam

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni Empty Re: Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni

Mesazh nga CuN@BosS/ Thu 8 Dec 2011 - 1:46

Bo cna hapen barkun i hongshin qent kto jarebi se jon gjynof me i fut nzgare, po noi sallate me salc kosi noshta shkon  Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni 426788Po gjoksin qenitt para e hajne grate anej mase jua forcon  Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni 426788  Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni 426788Mu ka be i lemsh nfyt  Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni 398758
CuN@BosS/
CuN@BosS/
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : - Shijak -Albania
Postime Postime : 6010
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/01/2009
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : + Programator @ iNfO!-

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni Empty Re: Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni

Mesazh nga Emona Thu 8 Dec 2011 - 1:50

[QeSh] [QeSh] [QeSh] .C'ka mendon ky... :541221: Haje se ta shishmon Birren :541221: :541221:

me Ka bo me vjell kur e lexova 223322

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni Empty Re: Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 4:55

eh me kto birrat acarohesh vetem sa i degjon emrin e jo me ti pish
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni Empty Re: Vietnam, aty ku birrat pihen me mish qeni

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi