Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Historia e kinezes se denuar me vdekje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Historia e kinezes se denuar me vdekje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Historia e kinezes se denuar me vdekje

2 posters

Shko poshtë

Historia e kinezes se denuar me vdekje Empty Historia e kinezes se denuar me vdekje

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 11 Dec 2011 - 12:23

Historia e kinezes se denuar me vdekje Images7Ajo është femra kineze e cila është para nga miliona njerëz duke qeshur dhe bërë shkak ndërsa priste ekzekutimin e dënimit me vdekje. Në një foto të publikuar në internet ajo po provonte një bluzë ku kërkonte të duket sa më e dobët gjatë ekzekutimit.

He Xiuling nuk ishte një kriminele e egër, ajo ishte një vajzë e thjeshtë e cila ishte kapur për trafik droge pasi ishte futur në këtë mesele nga i dashuri i saj autoritar. 25-vjeçarja deri në fund kishte besuar se do mund të falej dhe se nuk do të dënohej me vdekje.

Para gjykatës ajo ishte shprehur: “Ju lutem më jepni një shans të dytë për të jetuar. Dua të jetoj. Jam akoma e re”. Por në Kinë askush nuk merr butësinë e ligjit nëse nuk është i fuqishëm dhe nuk ka lidhje me politikanët.

Nëntë muaj pas daljes së gjyq ajo u ekzekutua me plumb pas koke. Ajo ishte treguar naive dhe kishte bashkëpunuar me gjykatën për të përfituar shmangien e dënimit kapital. Momentet e fiksuara në foto nuk janë ato të një dite para ekzekutimit por janë të ditëve kur ajo shpresonte se do të merrte një dënim prej 15 vitesh.

Shoqet e saj tregojnë se 25-vjeçarja shpesh përsëriste: “Kur të dal nga burgu do të jem 40 vjeçe”.

Dënimi i saj me vdekje ka rihapur përsëri debatet në Kinë, i cili është vendi me përqindje më të lartë të të dënuarve me vdekje.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Historia e kinezes se denuar me vdekje Empty Re: Historia e kinezes se denuar me vdekje

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 5:30

eh ky denimi me vdekje do ishte mir qe te ishte edhe ne vendin ton pasi edhe ketu kemi lloj-lloj monstrash qe jetojn ne ket bote
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi