Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Festat e fundvitit, dhuratat mund të shkaktojnë depresion People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Festat e fundvitit, dhuratat mund të shkaktojnë depresion People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Festat e fundvitit, dhuratat mund të shkaktojnë depresion

2 posters

Shko poshtë

 Festat e fundvitit, dhuratat mund të shkaktojnë depresion Empty Festat e fundvitit, dhuratat mund të shkaktojnë depresion

Mesazh nga Emona Wed 14 Dec 2011 - 3:39

 Festat e fundvitit, dhuratat mund të shkaktojnë depresion Christmas_gifts_for_teens

Festat e fundvitit duhet të jenë një prej periudhave më të lumtura të vitit, por pikërisht gjatë këtyre ditëve, një dhuratë e padëshiruar mund të na trokasë në derë: depresioni.

Për këtë ngul këmbë doktor Erik Nelson, profesor i psikiatrisë dhe sjelljes, i specializuar në fushën e depresionit në departamentin e Shëndetit Psikiatrik në Universitetin e Kalifornisë.

“Gjatë kësaj periudhe të vitit, ditët janë të shkurtra dhe mungesa e dritës natyrore në orët e pasdites mund të influencojë tek gjendja shpirtërore e disa personave, duke shkaktuar rënie të humorit. Edhe festat e fundvitit mund të ndikojnë në depresion. Disa njerëz mund të kenë kujtime të dhimbshme të lidhura me humbjen e njerëzve të dashur apo të një fëmijërie jo të lumtur. Këto kujtime mbajnë të vetvete një domethënie emotive dhe psikologjike dhe periudha e festave shërben për t’i rikthyer”, shpjegon ai.

Për këtë, këta persona kanë nevojë për një mbështetje të veçantë. Sipas Nelson, është shumë e rëndësishme të përcaktohet qartë se çfarë e ka shkaktuar ndryshimin e gjendjes shpirtërore para se të përcaktohet mënyra e trajtimit. /albeu.com/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Festat e fundvitit, dhuratat mund të shkaktojnë depresion Empty Re: Festat e fundvitit, dhuratat mund të shkaktojnë depresion

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 5:42

leje qe kam bezdi festat edhe dhuratat po edhe njerzit qe dalin or e min
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi