Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tagged blen Hi5 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tagged blen Hi5 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tagged blen Hi5

Shko poshtë

Tagged blen Hi5 Empty Tagged blen Hi5

Mesazh nga Emona Thu 15 Dec 2011 - 9:49

Tagged blen Hi5 F.1215095554844_210

Rrjeti dikur relativisht i popullarizuar shoqëror, Hi5, është blerë nga ana e rrjetit shoqëror Tagged.

Hi5 njëfarë vakti ishte konkurrent i denjë në tregun e rrjetave shoqërore me Facebookun dhe MySpace-in, por sikurse MySpace, humbi betejën në tregun të cilin gati në tërësi e ka pushtuar Facebook. I përballur me dominimin e Facebookut Hi5 para ca viteve është transformuar në rrjetin shoqëror të specializuar për lojëra. Por përkundër qasjes së re dhe marrjes së kapitalit të ri kompania më herët ishte e detyruar që të largoj një pjesë të punëtorëve dhe të zëvendësoj udhëheqësit.

Me blerjen e Hi5 Tagged synon të zgjeroj biznesin e vet, por për momentin do të mbesin faqet e ndara të të dyja shërbimeve. Në Tagged theksojnë se përmes kësaj blerje do të dyfishojnë numrin e shfrytëzuesve aktiv në 20 milion, e numri i shfrytëzuesve të regjistruar do të rritet për 200 milion, në 330 milion.

Detajet financiare në lidhje me këtë blerje nuk janë publikuar. /Telegrafi/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi