Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Transformers 3”, filmi me më shumë gafa People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Transformers 3”, filmi me më shumë gafa People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Transformers 3”, filmi me më shumë gafa

2 posters

Shko poshtë

“Transformers 3”, filmi me më shumë gafa Empty “Transformers 3”, filmi me më shumë gafa

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 29 Dec 2011 - 6:49

“Transformers 3”, filmi me më shumë gafa Transformers-300x225Faqja moviemistakes.com ka publikuar një listë me filmat e vitit 2011 ku ka më shumë gabime. Fituesi është “Transformers 3” me 58 gabime. Gjatë 154 minutave, në këtë film janë bërë gabime të shumëllojshme duke filluar që nga skenari, garderoba, konteksti historik etj.Një nga gafat më të komentuara është në fillim të filmit, ku personazhi Carly, i interpretuar nga aktorja Rosie Huntington-Whiteley, po ngjit shkallët me një pelerinë të bardhë, por kur kamera ndërron plan, pelerina zhduket.Spektatorët janë ankuar edhe për faktin se gjatë skenave të aksionit në film, aktorja prek shumë objekte të pista, por fustani i saj gjithsesi mbetet me një bardhësi shkëlqyese.Gjithashtu, filmi ka edhe gabime historike. Në një nga skenat e fillimit, shfaqet Very Large Array në vitin 1961. Bëhet fjalë për observatorin e Nju Meksikos që në fakt është ndërtuar në vitin 1978.Edhe filmi “Piratët e Karaibeve 4” nuk mbetet pas. Ky film ka 48 gafa që lidhen me uniformat e ushtarëve dhe flamujt që shfaqen në film.Në vend të tretë renditet filmi “X-Men-First Class”. Nga 30 gafat e filmit bie më shumë në sy skena ku në kaskën e njërit prej protagonistëve reflektohet qartë një nga mikrofonët e mbajtur nga pjesëtarët e xhirimit.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Transformers 3”, filmi me më shumë gafa Empty Re: “Transformers 3”, filmi me më shumë gafa

Mesazh nga Anakonda Tue 17 Apr 2012 - 17:33

i kam qejf te tille filma me gafa........
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi