Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përendimi: Këto vende me probleme pa nevojshme! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përendimi: Këto vende me probleme pa nevojshme! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Përendimi: Këto vende me probleme pa nevojshme!

3 posters

Shko poshtë

Përendimi: Këto vende me probleme pa nevojshme! Empty Përendimi: Këto vende me probleme pa nevojshme!

Mesazh nga WebMaster Mon 30 Jan 2012 - 11:20

Perëndimi, ky vend me probleme të panevojshme!

Në përëndim aty ku përqindja e injorancës është e madhe, niveli i besimit është i dobët dhe dashuria ndaj botës kalon kufijtë, është njëra ndër gropat e mëdha të botës, realisht është më e madhja! T'jua bëjmë të ditur të gjithëve që në përëndim në orë abortohen 106 fëmijë, statistikë mbreslënëse do të thuani ? E vërtet, është mbreslënëse për disa, ndërsa për disa tjerë kjo statistikë nuk duket asgjë, ndërsa për disa të tjerë ...! Tani t'a bëjmë një llogari të shpejtë, se sa aborte ndodhin në përëndim për 24 orë!!! E saktë ... 2.544! Pra përëndimorët janë ata njerëz demokrat të cilët e kanë të ligjshme të vrasin 2.544 fëmijë çdo ditë!!! Poshtë do të shihni statistikat për 1 javë, muaj dhe një vit:

1 Orë - 106 Fëmijë abortohen.
1 Ditë - 2.544
1 Javë - 17.808
1 Muaj - 76.320
1 Vit - 928.560

_________________________
Në vendet përendimore, aty ku femra është e sigurtë dhe e mbrojtur fizikisht dhe moralisht nga shteti, ndodh çdo 7 minuta një dhunim! Mund të thoni ju se mbi këtë gjë nuk mund të ndërrmirren masa, por unë mund t'ju them se një statistikë e tillë ekziston vetëm për vendet përendimore, gjë që na lë të kuptoj se nuk është e njëjta gjë dhe për vendet tjera, pra ka mundësi të mirren masa. Në vijim do të shihni disa statistika, se çfarë ndodh për 1 orë, ditë, javë, muaj dhe vit:

7 Minuta - 1 Femër dhunohet.
1 Orë - 9
1 Ditë - 216
1 Javë - 1.512
1 Muaj - 6.480
1 Vit - 78.840

_________________________
Në vendet përendimore, aty ku rrespektohet femra dhe të drejtat e saj janë të njejta me të meshkujve, mund të shohësh në çdo kohë në rrugë 2.800.000 prostituta. Ju do të thonit se është zgjidhja e saj që të bëhet prostitutë, ndërsa unë do t'ju thoja se në vendet tjera ku mbizotrron rrespekti ndaj qënies njerëzore dhe ku morali dhe besimi është në nivel i lartë nuk ekziston një statistikë kaq famëkeqe.

Çdo orë (kohë) - 2.800.000 Prostituta.

________________________
Në botën përendimore aty ku supozohet që fëmijët të kenë një të ardhme të bukur dhe ..., ndodhin 350 kidnapime fëmijësh në ditë dhe e din kush se çfarë ndodh me këta fëmijë ? Askush ?!!! Ata shiten për prostitucion, ata shndërrohen në prostituta për pedofilët ... e kush prind do ta donte një të ardhme të tillë për fëmin e vet?!!! Në vijim mund ta shikoni se sa kidnapime ndodhin në javë,muaj dhe vit në botën përendimore:

Çdo ditë - 350 djem të vegjël kidnapohen (për t'u shitur për prostitucion)
1 Javë - 2.450
1 Muaj - 10.500
1 Vit - 127.750

________________________
Në botën përendimore, aty ku jeta ka kuptim ndodhin 357 vrasje në ditë!!! 357 përendimorë nuk kanë arsye më të jetojnë dhe kështu ata zgjedhin që të vrasin veten!

Çdo ditë - 357 vetëvrasje.
1 Javë - 2.499
1 Muaj - 10.710
1 Vit - 130.305

________________________
Në botën përendimore, atje ku jeta e individit është e sigrurtë, shkaktohen 8 vrasje në 19 minuta. Imagjino se sa e rrezikshme është të jetosh në demokracinë e përendimit. Më poshtë do të shikoni statistikat për një ditë, javë, muaj dhe vit:

19 Minuta - 8 Vrasje.
1 Orë - 24
1 Ditë - 576
1 Javë - 4.302
1 Muaj - 17.280
1 Vit - 210.240
________________________
Në botën përendimore, aty ku gjithçka që është në pronësi të individit thuhet se është e sigurtë, mund t'ju tregojmë se realisht nuk ka siguri dhe nuk kanë mjete apo strategji të parandalimit të vjedhjeve, sepse në botën përendimore ndodhin 3 vrasje çdo 59 sekonda, më poshtë mund t'a shihni se çfarë ndodh për 1 orë, ditë, javë, muaj dhe vit:

59 Sekonda - 3 vjedhje.
1 Orë - 180
1 Ditë - 4.320
1 Javë - 30.240
1 Muaj - 129.600
1 Vit - 1.576.800

________________________
Në vendet përendimore aty ku femra vlerësohet (dhe shfrytëzohet) në formën më të mirë (dhe më të keqe), në ato vende ku femra ka të drejtë të veproj çdo gjë pa marrur parasysh pasojat dhe problemet që do vijnë më pas, në vendet përendimore ku femra krenohet për veprat e mira (apo të turpshme) të saj, në vendet përendimore atje ku femrat fitojnë reputacion për veprat e tyre (apo vërejtje) ..., ndodhin më shumë se 21.000 jashtë martese çdo vit.

Përgaditi: ILMGAP
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përendimi: Këto vende me probleme pa nevojshme! Empty Re: Përendimi: Këto vende me probleme pa nevojshme!

Mesazh nga Anakonda Tue 31 Jan 2012 - 7:33

Kur eshte perendimi keq,or vendi yne pale.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përendimi: Këto vende me probleme pa nevojshme! Empty Re: Përendimi: Këto vende me probleme pa nevojshme!

Mesazh nga dajti modh Tue 31 Jan 2012 - 7:35

e sinqerta shkruajti:Kur eshte perendimi keq,or vendi yne pale.
vendi une eshte akoma ne diktature yllo [@@@@@@]
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përendimi: Këto vende me probleme pa nevojshme! Empty Re: Përendimi: Këto vende me probleme pa nevojshme!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi