Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Çmimet Oscar, triumfon ‘The Artist’ People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Çmimet Oscar, triumfon ‘The Artist’ People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çmimet Oscar, triumfon ‘The Artist’

Shko poshtë

Çmimet Oscar, triumfon ‘The Artist’ Empty Çmimet Oscar, triumfon ‘The Artist’

Mesazh nga Emona Mon 27 Feb 2012 - 4:12

Çmimet Oscar, triumfon ‘The Artist’ 27JE_kult.Cmimet_OscarFilmi pa zë francez ‘The Artist’ triumfon në edicionin e 84-t të çmimeve Oscar duke marrë 5 statuja, mes të cilave filmi më i mirë, regjia më e mirë dhe aktori protagonist më i mire, i fituar nga aktori francez Jean Dujardin.

Edhe filmi Hugo Cabret i Martin Scorsese ka fituar 5 çmime Oscar, por të gjitha ishin çmime teknike.

Meryl Streep ka fituar çmimin si aktorja më e mirë për interpretimin e Margaret Thatcher në filmin ‘The Iron Lady’. Më parë aktorja ka fituar çmime Oscar në vitet 1979 dhe 1982.

Një kuriozitet tjetër i mbrëmjes së “pushtuar” nga filmi franko-amerikan ‘The Artist’ ështëChristopher Plummer, i cili në moshën 82-vjeçare bëhet aktori më i vjetër që fiton një Oscar (për aktor jo protagonist).

Lista e plotë e fituesve së çmimeve Oscar:

Filmi më i mirë: The Artist

Aktori më i mirë: Jean Dujardin (The Artist)

Aktorja më e mirë: Meryl Streep (The Iron Lady)

Aktorja më e mirë joprotagoniste: Octavia Spencer (The Help)

Aktori më i mirë joprotagonist: Christopher Plummer (Begginers)

Regjisori më i mirë: Michel Hazanavicius (The Artist)

Kostumografia: The Artist

Filmi më i mirë i huaj: A Separation (Iran)

Filmi më i mirë i animuar: Rango

Efektet vizuale: Hugo


/knninfo/


Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi