Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Biçikleta lufton stresin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Biçikleta lufton stresin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biçikleta lufton stresin

2 posters

Shko poshtë

Biçikleta lufton stresin Empty Biçikleta lufton stresin

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 2 Mar 2012 - 12:16

Biçikleta lufton stresin 2_324Nëse u ka mbytur stresi? Bëni një xhiro me biçikletë: 4 në 10 psikologë, thonë se biçikleta është ilaçi më i mirë antistres. Dhe jo vetëm kaq: ka dhe aftësinë për të përmirësuar ndjeshëm cilësinë e jetës në çift.

Këtë pohim e konfirmon një studim i bërë nga shoqata "Gratë dhe cilësia e jetës" tek një kampion prej 200 psikologësh, i bërë gjatë panairit të biçikletave. Sipas studimit, 43% e psikologëve e konsiderojnë biçikletën si ilaçin më të mirë kundër stresit, madje më i mirë se pilulat dhe çajet qetësuese.

Të ngasësh biçikletën është një aktivitet i shëndetshëm për t'u bërë në ajër të pastër, i cili vë në lëvizje të gjithë trupin dhe kërkon përqendrim, duke e liruar kështu trurin nga mendimet dhe streset të mbledhura në punë dhe familje. Gjithnjë sipas studimit, biçikleta ka një ndikim shumë pozitiv dhe në marrëdhëniet me partnerin. Dy rrotat, për 29% të kampionit, lehtësojnë marrëdhënien në çift dhe duke ngarë biçikletën bashkë ndihmon për rivendosur bashkëpunimin me partnerin.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Biçikleta lufton stresin Empty Re: Biçikleta lufton stresin

Mesazh nga Anakonda Sun 18 Nov 2012 - 3:17

po po e lufton po esht e demshme nga njera an se se......
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi