Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Truri ne robot: Perjetesia, pas SHBA, rusi nis projektin Avatar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Truri ne robot: Perjetesia, pas SHBA, rusi nis projektin Avatar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Truri ne robot: Perjetesia, pas SHBA, rusi nis projektin Avatar

2 posters

Shko poshtë

Truri ne robot: Perjetesia, pas SHBA, rusi nis projektin Avatar Empty Truri ne robot: Perjetesia, pas SHBA, rusi nis projektin Avatar

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 3 Mar 2012 - 2:47

Truri ne robot: Perjetesia, pas SHBA, rusi nis projektin Avatar 1330685985-avatarMendjet e njerëzve mund të daulodohen në trupa robotësh brenda dhjetë viteve, duke u lejuar kështu njerëzve të jetojnë përgjithmonë. Kjo është ambicia e një sipërmarrësi rus, i cili drejton një projekt kërkimor të teknologjisë së lartë të quajtur “Avatar”. Itskov, një sipërmarrës mediash, ka punësuar një ekip prej 100 shkencëtarësh për të arritur këtë synim. “Ky projekt po çon në rrugën e pavdekshmërisë”, tha Itskov. “Një person me një Avatar perfekt do të jetë në gjendje të mbetet pjesë e shoqërisë. Unë e kuptoj se ka disa sfida shumë të mëdha për shkencëtarët. Por besoj edhe në diçka që ju e quani ‘ëndrra amerikane’. Nëse ju investoni të gjithë kohën dhe energjitë tuaja në diçka, mund ta realizoni atë”, tha Itskov. Ideja e tij është ajo e një transplantimi kirurgjik të vetëdijes humane në trupin e një roboti brenda dhjetë vitesh.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Truri ne robot: Perjetesia, pas SHBA, rusi nis projektin Avatar Empty Re: Truri ne robot: Perjetesia, pas SHBA, rusi nis projektin Avatar

Mesazh nga Anakonda Sat 17 Mar 2012 - 19:07

i bukur ky film.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi