Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vjen kura më e mirë anti stres.... muzikë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vjen kura më e mirë anti stres.... muzikë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vjen kura më e mirë anti stres.... muzikë

2 posters

Shko poshtë

Vjen kura më e mirë anti stres.... muzikë Empty Vjen kura më e mirë anti stres.... muzikë

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 6 Mar 2012 - 12:04

Vjen kura më e mirë anti stres.... muzikë MuzikeGothenburg, 6 mars 2012, NOA- Seanca të gjata joga dhe seancat në palestër nuk duhen më. Sot kura më e mirë anti stres në qarkullim është më se e lehtë dhe mund të bëhet sa herë që dëshiron.

Është lista e preferuar e muzikës, e këngëve të zemrës në celular ose në ipod.

Siç raporton agjencia e lajmeve noa.al, efektet pozitive dalin nga Universiteti i Gothenburg në Suedi i cili shprehet se emocionet negative të akumuluara shkarkohen shumë lehtë duke dëgjuar muzikë.

“Të jetosh çdo ditë me muzikë për 30 minuta, është një mënyrë e thjeshtë dhe efikase për të përmirësuar gjendjen e shëndetit. Por për të pasur efektet më të mira duhet të dëgjohet melodia që na pëlqen”, thuhet në studim.

Në bazë të studimit, në një tezë që ka studiuar reagimin e 207 personave të ndarë në dy grupe, rezulton se seancat e tjera nëse ballafaqohen me muzikën rrëzohen.

Grupi i parë dëgjoi kolonën muzikore të preferuar si antistres për 30 minuta çdo ditë gjatë dy javëve, ndërsa grupi i dytë aplikoi mënyra të reja qetësimi, por gjithsesi vijuan të jenë të stresuar, e si konkluzion i kësaj teze muzika u rekomandua si qetësues.

a.y/noa.al
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vjen kura më e mirë anti stres.... muzikë Empty Re: Vjen kura më e mirë anti stres.... muzikë

Mesazh nga Anakonda Thu 23 May 2013 - 18:51

24 ne 24 nigjoj muzik e prap se prap stresohem shpejt
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi