Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkodër, zbulohen gjurmët e xhamisë 300-vjeçare People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkodër, zbulohen gjurmët e xhamisë 300-vjeçare People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkodër, zbulohen gjurmët e xhamisë 300-vjeçare

2 posters

Shko poshtë

Shkodër, zbulohen gjurmët e xhamisë 300-vjeçare Empty Shkodër, zbulohen gjurmët e xhamisë 300-vjeçare

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 17 Mar 2012 - 9:46

Shkodër, zbulohen gjurmët e xhamisë 300-vjeçare Xhamia_shkoderGërmimet zbulojnë rrënojat qe i përkasin Xhamisë 300 vjeçare te Qafës ne Shkodër. Pjese te objektit dolën ne drite rreth 50 metra larg Xhamisë se Plumbit, gjate punës për ndërtimin e murit rrethues te saj.
Xhamia e vjetër ka qene ne funksion deri ne vitin 1967, kur objektet e kultit u shkatërruan me vendim te qeverise se asaj kohe.
Pas këtij zbulimi pritet te rinisin kërkimet ne zonën rreth kalasë se Shkodrës qe cilësohet si zone muzeale, pasi sipas arkeologeve, aty fshihen gjurmët e qytetit te vjetër.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkodër, zbulohen gjurmët e xhamisë 300-vjeçare Empty Re: Shkodër, zbulohen gjurmët e xhamisë 300-vjeçare

Mesazh nga Anakonda Sat 14 Apr 2012 - 19:16

SHUM INTERESANTE,EDHE XHAMIA MIRE QENKA
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi