Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femijet braktisin librat per internetin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femijet braktisin librat per internetin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femijet braktisin librat per internetin

2 posters

Shko poshtë

Femijet braktisin librat per internetin Empty Femijet braktisin librat per internetin

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 28 Mar 2012 - 6:43

Femijet braktisin librat per internetin Femijet-internetInterneti eshte kthyer ne nje problem shqetesues per shoqerine. Pervec sherbimeve te cilat te ofron, ai po shkakton shume probleme sa i perket kohes sidomos me moshat e reja.

Nga nje studim i kryer nga UNICEF dhe Instituti i medias nga 500 te intervistuar rezulton se 68 perqind e femijeve perdorin vetem internet per tu argetuar e jo per te marre informacione te vlefshme.

Nga ky studim rezulton se me shume se gjysma e tyre lexojne me pak pas perhapjes se internetit.

Gjate prezantimit te ketij raporti, Kreu i UNICEF, Detlef Palm kerkoi qe jo vetem qe mediat duhet te kene ne programet e tyre sa me shume emisione per femijet.

Po dhe se ato duhet te jene shume te kujdesshem per tematikat dhe gjuhen, qe perzgjedhin gjate programeve.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femijet braktisin librat per internetin Empty Re: Femijet braktisin librat per internetin

Mesazh nga Anakonda Wed 28 Mar 2012 - 18:10

keshtu jan bere kohet e sotme,por ne shum raste kan prinderit qe su vejne kufinj per disa gjera,
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi