Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Francë, në shkollat fillore një film i animuar mbi homoseksualët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Francë, në shkollat fillore një film i animuar mbi homoseksualët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Francë, në shkollat fillore një film i animuar mbi homoseksualët

2 posters

Shko poshtë

Francë, në shkollat fillore një film i animuar mbi homoseksualët Empty Francë, në shkollat fillore një film i animuar mbi homoseksualët

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 4 Apr 2012 - 9:12

Francë, në shkollat fillore një film i animuar mbi homoseksualët France-Film-HomoseksualetParis, 3 prill 2012, NOA – Pas polemikave dyvjeçare mes prindërve dhe autoriteteve të Arsimit në Francë, francezët kanë gjetur një mënyrë për t’u shpjeguar fëmijëve se si është një marrëdhënie dashurie mes dy personave homoseksualë, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

E duke qenë se flitet për edukimin e fëmijëve, ku ka më mirë se të shpjegosh me animime një fabul dashurie, siç ndodh në pjesën më të madhe të përrallëzave, që fëmijët i ndjekin me aq kuriozitet.

Një film i animuar që rrëfen historinë e dashurisë mes dy peshqve gay do të lejohet të shfaqet në shkollat fillore të Francës.

Pas polemikave për filmin e animuar me kartona, “Puthja e hënës” mbërrin në bangat e shkollave fillore në qytetet e Francës.

“Filmi i animuar flet për dashurinë, larmishmërinë e lidhjeve të dashurisë, dhe jo për seksualitetin”, shpjegon regjisori Sebastien Watel.

Sipas tij, shpeshherë janë të rriturit që e reduktojnë homoseksualitetin vetëm në një raport seksual mes dy personave të të njëjtit seks.

mit/noa.al
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Francë, në shkollat fillore një film i animuar mbi homoseksualët Empty Re: Francë, në shkollat fillore një film i animuar mbi homoseksualët

Mesazh nga Anakonda Wed 4 Apr 2012 - 18:12

cfare po bejn keta keshtu,si i mesojn femijet nga e keqja dhe jo nga e mbara si duhet
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi