Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
10 mënyrat si mund të dobësoheni duke pirë ujë. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
10 mënyrat si mund të dobësoheni duke pirë ujë. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

10 mënyrat si mund të dobësoheni duke pirë ujë.

3 posters

Shko poshtë

10 mënyrat si mund të dobësoheni duke pirë ujë. Empty 10 mënyrat si mund të dobësoheni duke pirë ujë.

Mesazh nga Єямєℓiиdå Tue 10 Apr 2012 - 2:58

Humbja e peshës është aq e lehtë, sa edhe të pish një gotë me ujë. Në kuptimin tekstual, uji i pijshëm ju ndihmon të humbni në peshë. Në të gjitha dietat, ekziston një dozë e mirë e përditshme e ujit: 2 litra në ditë.



1. Së pari, pi disa gota uji para se të hani dhe do keni një ndjenjë të ngopjes, sepse uji në stomakun ul oreksin.

2. Uji ndihmon për të reduktuar kolesterolin dhe pastaj ju ndihmon të humbni peshë të shpejtë.

3. Preferoni ujë në vend të alkoolit, lëngje frutash ose pije të buta që mund të pastrojnë trupin, dhe kjo mund të jetë e dobishme për humbje peshe.

4. Shumë ushqime përmbajnë ujë, madje edhe deri në 80% si frutat dhe perimet, dhe kjo bën që njerëzit të ngatërrojnë urinë me nevojën për të pirë dhe për të futur ujë në trup. Kështu që ju duhet të pini kur ju filloni të ndjeni një qetësi të caktuar.


5. Uji ndihmon për të tonifikuar muskujt: përqendrimi i ujit është më i ulët në yndyrë se sa zonat e muskujve.
6. Uji është i nevojshëm për tretjen. Sistemi i tretjes ka nevojë për shumë ujë në një ditë, ndryshe rreziku është të ndjeheni të lodhur dhe të fryrë.

7. Uji ndihmon mëlçinë dhe metabolizmin e yndyrës, një proces thelbësor në qoftë se ju dëshironi të humbni peshë.

8. Një sasi e duhur e ujit shkakton largim edhe të celulitit.

9. Ujit e bën lëkurën tuaj më rrezatuese dhe të përkulshme.

10. Uji pakëson toksina, të cilat grumbullohen në indin yndyror. Pra një rritje e toksinave në gjak dhe një konsum i reduktuar i ujit mund të shkaktojë një shtim në peshë.

e.t/NOA
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 mënyrat si mund të dobësoheni duke pirë ujë. Empty Re: 10 mënyrat si mund të dobësoheni duke pirë ujë.

Mesazh nga BlEro25 Wed 11 Apr 2012 - 23:42

Me i keshillueshmi nga dokt

orrata C.o.o.l
BlEro25
BlEro25
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 233
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/03/2011
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 mënyrat si mund të dobësoheni duke pirë ujë. Empty Re: 10 mënyrat si mund të dobësoheni duke pirë ujë.

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:24

shum interesante kjo recete
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 mënyrat si mund të dobësoheni duke pirë ujë. Empty Re: 10 mënyrat si mund të dobësoheni duke pirë ujë.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi