Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
I dashurojnë djemtë e bukur, por nuk martohen me ta People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
I dashurojnë djemtë e bukur, por nuk martohen me ta People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I dashurojnë djemtë e bukur, por nuk martohen me ta

3 posters

Shko poshtë

I dashurojnë djemtë e bukur, por nuk martohen me ta Empty I dashurojnë djemtë e bukur, por nuk martohen me ta

Mesazh nga Emona Sat 14 Apr 2012 - 7:58

I dashurojnë djemtë e bukur, por nuk martohen me ta 55teni%201Sa nga ju janë dashuruar në aktorët apo këngëtarët e bukur dhe seksi që i kanë pushtuar ekranet botërore?! E di, që ta pranosh hapur është disi e turpshme për të gjithë ne, por është kaq interesante dhe joshëse. Dhe, para këtyre ka pasur sa e sa meshkuj me të vërtetë të bukur, që keni ëndërruar të jeni pranë tyre, për t’i kaluar qoftë disa çaste me ta?!

Dhe sa nga ju kanë pasur raste që t’i kenë afër, të bisedojnë dhe, madje edhe të dashurohen me këta njerëz të famshëm, jashtëzakonisht të bukur dhe në fund të mos duan të kenë një lidhje, e cila ka synim martesën. Po, është pikërisht kështu. Sipas kërkimeve të ndryshme, që janë bërë kohët e fundit, duket se ka përfunduar koha e tyre, sepse sot gratë preferojnë djem të mirë, të besuar ato mbi të cilët ju gjithmonë mund t’i keni pranë. Këto janë rezultatet nga studimi i publikuar në revistën “Shkenca” nga hulumtuesit në Universitetin e Arizonës në SHBA. Hulumtimi kishte si qëllim analizën e zgjedhjeve seksuale dhe është kryer në një komunitet, të ndarë në disa grupe.

Në fund, eksperimenti ka treguar se pavarësisht se individë meshkuj më arrogantët dhe më agresivët arrinin një sukses më të madh nga këndvështrimi i aspektit social, por kur erdhi koha për të zgjedhur një mashkull, femrat preferonin një mashkull më të “besueshëm”, në grupim rreth tyre. Për t’i dashuruar, gratë duan meshkujt e famshëm, por për t’u martuar, martohem me djem që janë më të qetë.

Rezultatet treguan, se pavarësisht prej të ashtuquajturit “djemtë e këqij”, mund të ushtrojnë një magjepsje të caktuar, në një konflikt seksual, shpjegojnë studiuesit. Në fund janë djemtë që janë më të qetë dhe të besueshëm që triumfojnë. Shumica e vajzave e shpjegonin zgjedhjen e tyre me faktin se djemtë të tillë janë të duhurit për t’u martuar, pasi ata u ofrojnë një lloj sigurie, të cilën djemtë seksi nuk e kanë.

Një marrëdhënie e sigurt, një martesë, e gjatë dhe familje të lumtur, janë më të mbrojtura kur ke për partner një djalë të besueshëm dhe të qetë.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I dashurojnë djemtë e bukur, por nuk martohen me ta Empty Re: I dashurojnë djemtë e bukur, por nuk martohen me ta

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:26

sjan te zonjat me i bo per vete prandaj
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I dashurojnë djemtë e bukur, por nuk martohen me ta Empty Re: I dashurojnë djemtë e bukur, por nuk martohen me ta

Mesazh nga Arabela Sat 10 Nov 2012 - 1:39

per mua nese nje mashkull esh i bukur,,,esh i bukur dhe aq,,,jo domosdoshmerisht nje djale te bukur qe pelqen do e dashurosh,,,apo do e deshirosh,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I dashurojnë djemtë e bukur, por nuk martohen me ta Empty Re: I dashurojnë djemtë e bukur, por nuk martohen me ta

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi