Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jeto te sotmen apo planifiko per te ardhmen? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jeto te sotmen apo planifiko per te ardhmen? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jeto te sotmen apo planifiko per te ardhmen?

4 posters

Shko poshtë

Jeto te sotmen apo planifiko per te ardhmen? Empty Jeto te sotmen apo planifiko per te ardhmen?

Mesazh nga WebMaster Sat 28 Apr 2012 - 1:59

Cdokush nga ne bombardohet me reklamimin e te sotmes, me idene "Jeto Momentin" "e nesermja nuk egziston", pak a shume ne shoqerine e sotme " e tanishmja" eshte me me rendesi se ajo qe vjen pas. Dhe une jeten time deri tani keshtu e kam jetuar 100% pa asnje pengmbetje apo mungese, dhe nese te nesermen nuk e jetoj.
Por nese jeton maksimalisht te sotmen detyrimisht qe nuk planifikon dot per te ardhmen. Jo vetem se kufizohesh financiarisht po ne te njejten kohe dhe fizikisht dhe moralisht. Kur jeton momentin shperdoron rastet unikale qe te jepen ne jete dhe nuk vlereson plotesisht potencialin e mundesive qe paraqiten. Pra nga njera ane tani me vjen keq qe kam jetuar kaq "momentalisht", sepse mund te kisha arritur shume me teper dhe ta jetoja akoma dhe me mire "te tanishmen". Pra te jetosh jeten "maksimalisht" ne nje moment do te thote qe te humbasesh ne te ardhmen.

Per ju (jo per ju adoleshenta) sa rendesi i duhet dhene frazes "jeto momentin", duke mos mare parasysh "qe nuk i dihet sa jetojme"? Cfare vlere duhet te kete projektimi dhe planifikimi i jetes (pavaresisht se "e nesermja nuk egzistion").

Ju lutem perpiquni te evitoni pergjigjet e ndermjetme (p.sh. duhet balancuar midis te dyjave, ate e di dhe vete puna eshte se nuk eshte aq e lehte sa llafi)
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeto te sotmen apo planifiko per te ardhmen? Empty Re: Jeto te sotmen apo planifiko per te ardhmen?

Mesazh nga Anakonda Sat 28 Apr 2012 - 6:28

jetoj te sotmen pasi per te ardhmen nuk i dihet se cka rezervuar fatit
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeto te sotmen apo planifiko per te ardhmen? Empty Re: Jeto te sotmen apo planifiko per te ardhmen?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sat 28 Apr 2012 - 10:24

E ardhmja eshte mister....te sotmenn ta shijojme ne maximum..dhe te punojme per te ardhmen.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeto te sotmen apo planifiko per te ardhmen? Empty Re: Jeto te sotmen apo planifiko per te ardhmen?

Mesazh nga Shkembi Sat 28 Apr 2012 - 10:28

Planifikimi eshte enderr,jo gjithcka realizohet sipas planifikimit...jetojme te sotmen per te realizuar te ardhmen.....nje fjale e urte thot

''Dite e re nafake e re''

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeto te sotmen apo planifiko per te ardhmen? Empty Re: Jeto te sotmen apo planifiko per te ardhmen?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi