Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
"Para të huajve, bëhet më i vogël se kokrra e grurit" People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
"Para të huajve, bëhet më i vogël se kokrra e grurit" People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Para të huajve, bëhet më i vogël se kokrra e grurit"

3 posters

Shko poshtë

"Para të huajve, bëhet më i vogël se kokrra e grurit" Empty "Para të huajve, bëhet më i vogël se kokrra e grurit"

Mesazh nga WebMaster Thu 22 Oct 2009 - 4:28

Kompleksi i inferioritetit i përfaqësuesve tanë politikë, është një përmasë që duhet të marrë parasysh në të gjitha skandalet që kanë burim raportet e Shqipërisë me vendet e tjera.

Për shkak të mënyrës si i përzgjedhim njerëzit (militantë ose fisnorë) administrate jonë është nën nivelin e duhur për të komunikuar si e barabartë me një homolog të huaj.
Shtoji kësaj edhe faktin që në ndërgjegjen tonë është mbartur një lloj respekti i tepruar ndaj të huajit, në atë masë sa gjithkushi na duket burrë i mirë dhe shumë i rëndësishëm, vetëm se ka një emër anglosakson.

Edhe kryeministrat tanë nuk kanë bërë përjashtim. Sali Berisha ka qenë dikur disi më nacionalist, dhe në vitet e para, unë e kam votuar, pikërisht sepse dinte t'u fliste si i barabartë së paku fqinjëve tanë.

Por, ai me sa duket u dogj nga qulli në '97-n dhe tani i fryn dhe kosit. Jo grekëve që nuk bëhet fjalë t'u kërkojë reciprocitet, por me sa po vërej, ashtu si edhe paraardhësit e tij, Berisha po e kthen në normë një sjellje të padenjë për postin që mban.

Ndaj shqiptareve, ka raste që sillet si gangster i dorës së parë. P.sh i kërcënohet me VRASJE ditën për diell, publikisht, midis Parlamentit T.Ballës! Kurse para të huajve, qofshin ata edhe të Indisë apo Bangladeshit, bëhet më i vogël se kokrra e grurit!.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"Para të huajve, bëhet më i vogël se kokrra e grurit" Empty Re: "Para të huajve, bëhet më i vogël se kokrra e grurit"

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 29 Jul 2011 - 4:57

Kjo teme zhvendoset nga Letersia Shqiptare, ne nenforumin e Politikes Shqiptare...



Ju Faleminderit...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"Para të huajve, bëhet më i vogël se kokrra e grurit" Empty Re: "Para të huajve, bëhet më i vogël se kokrra e grurit"

Mesazh nga Anakonda Sun 3 Jun 2012 - 0:27

epo perfituan prej tij;dhe tashi ai qe ka nevoj per ta nuk ka asnje person prane
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"Para të huajve, bëhet më i vogël se kokrra e grurit" Empty Re: "Para të huajve, bëhet më i vogël se kokrra e grurit"

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi