Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse meshkujt tradhtojnë   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse meshkujt tradhtojnë   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse meshkujt tradhtojnë

2 posters

Shko poshtë

Pse meshkujt tradhtojnë   Empty Pse meshkujt tradhtojnë

Mesazh nga Alberti Sat 12 May 2012 - 4:12

Pse meshkujt tradhtojnë


Edhe pse kohët e fundit femrat gjithnjë e më shumë lëshohen në aventura seksuale, megjithatë meshkujt vazhdojnë të kryesojnë kur bëhet fjalë për tradhtinë. Mirëpo, pse e bëjnë këtë? Ju zbulojmë shtatë arsye pse meshkujt tradhtojnë.
Për hakmarrje
Njeriu i lënduar shpesh nuk mendon siç duhet, prandaj në një situatë të tillë është i gatshëm për gjithçka. Reagimet e pamenduara të mashkullit të lënduar shpesh përfundojnë me tradhti.

Mungesa e tërheqjes
Marrëdhëniet jo të mira seksuale mes partnerëve, janë arsye e fuqishme që mashkulli të tradhtojë. Mungesa e seksit shpesh lidhet edhe me mungesën e joshjes fizike që janë dy nga shenjat e para të një lidhjeje jo të mirë, e cila është e dënuar të dështojë.

Vetmia
Në një anketë të bërë me meshkujt, të cilët së paku një herë në jetë kanë tradhtuar ish-partneren ose partneren aktuale, një nga arsyet më të përmendura për tradhtinë e tyre ka qenë vetmia dhe ndjenja e braktisjes.

Diçka mungon
Ky është një nga problemet më të mëdha të meshkujve të papjekur, të cilët ende nuk janë të gatshëm për lidhje serioze dhe bashkëjetesë.

Zënka me partneren
Mosmarrëveshjet dhe zënkat janë shenjat e para të krizës në lidhje. Kur ato fillojnë të bëhen të përditshme, është koha të pyeteni se ku qëndron problemi. Kjo mënyrë e jetesës te meshkujt shkakton emocione të përziera dhe jo rrallë përfundon me tradhti.

Forcimi i vetëbesimit
Disa meshkuj e kalojnë gjithë jetën duke u dëshmuar para vetes ose miqve të tyre. Tradhtia për forcimin e egos dhe ndjenjës për vlerë më të madhe dhe mashkullitet- flet për një mashkull të pasigurt dhe të kompleksuar, i cili ende nuk e ka përjetuar dashurinë e vërtetë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse meshkujt tradhtojnë   Empty Re: Pse meshkujt tradhtojnë

Mesazh nga Anakonda Fri 8 Jun 2012 - 20:16

sepse nuk ua mbledhin femrat dhe prandaj ato tradhetojne
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi