Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vajza që jeton vetëm me patate People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vajza që jeton vetëm me patate People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vajza që jeton vetëm me patate

2 posters

Shko poshtë

Vajza që jeton vetëm me patate Empty Vajza që jeton vetëm me patate

Mesazh nga Emona Sun 13 May 2012 - 10:10

Samantha Pecoraro nuk mund t’i shijojë picat dhe çokollatat për të cilat të gjithë adoleshentët e tjerë janë shumë të dhënë. Ajo nuk mund të hajë ushqim tjetër përveçse patateve të thjeshta, të cilat i jepen nëpërmjet një tubi gastrointestinal.Vajza që jeton vetëm me patate Samantha-surgery-story-top-150x150

15-vjeçarja është duke ndjekur format më strikte të trajnimit pasi i është ndaluar çdo ushqim tjetër përvec patates. Vogëlushja vuan nga një sëmundje e quajtur eosinophilis i ezofagut, e cial bën që qelizat e bardha të gjakut të sulmojnë ushqimin dhe t’i krijojnë asaj alergji nga çdo gjë. Kjo është një sëmundje kronike të cilës për momentin nuk i është gjetur ende kura.

Samantha e cila shprehet se dëshiron shumë që të jetë një fëmijë normal si gjithë të tjerët, thotë se i mungon shija e djathit, brokolit, sallatat dhe mishi i pulës të cilin e pëlqente shumë. Konsumimi i çdo gjëje tjetër, përveçse patateve, i shkakton asaj të vjella dhe diarre duke i shkaktuar hidratim të trupit.Vajza që jeton vetëm me patate Samantha-cooking-story-body

Megjithë sëmundjes së saj, Samantha nuk e ka privuar veten e saj për të arritur ëndrrën e saj, atë të kuzhinieres perfekte. Ajo është më mira në mësimet e kuzhinës që marrin në shkollë dhe dëshiron të bëhet një profesioniste e vërtetë në të ardhmen. Samantha e quan veten “kuzhinierja e verbër” meqë nuk mundet dot që t’i provojë ushqimet që gatuan.

Sëmundja e saj prek 1 në 1000 njerëz.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vajza që jeton vetëm me patate Empty Re: Vajza që jeton vetëm me patate

Mesazh nga Anakonda Sun 13 May 2012 - 16:54

E tmerrshme;edhe un vdes per patate,por jo me i hanger per 12 muj moti sme ka bo vaki kjo pune.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi