Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A duhe t të jesh i keq që të çmendesh apo duhet të çmendesh që të jesh i keq? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A duhe t të jesh i keq që të çmendesh apo duhet të çmendesh që të jesh i keq? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A duhe t të jesh i keq që të çmendesh apo duhet të çmendesh që të jesh i keq?

3 posters

Shko poshtë

A duhe t të jesh i keq që të çmendesh apo duhet të çmendesh që të jesh i keq? Empty A duhe t të jesh i keq që të çmendesh apo duhet të çmendesh që të jesh i keq?

Mesazh nga Emona Mon 4 Jun 2012 - 2:17

[b]Erdhëm pa dëshirën tonë në botë, por nuk mund të jetojmë pa dëshira. Erdhëm nga mosqenia por nuk mund ta pranojmë mosqenien tonë dhe të botës. Dëshiruam ta sundojmë botën, por bota na sundoi neve. Në çdo kohë ekzistuan dëshirat e njëjta, por çdo kohë kishte mjetet e ndryshme për t’i përmbushur ato. Ndërkaq, mungesa e mundësisë apo pafuqia për t’i realizuar dëshirat, solli çmendurinë si një lloj filozofie e të jetuarit e të gjithë mbretërve të robëruar nga mbretëritë e tyre, qofshin ata të lashtë apo postmodernë. Të gjithë mbretërit që luftuan për të marrë token, i mori toka, por çmenduritë e tyre nuk u varrosën për t’u kalbur por për të mbirë tek pasardhësit, prandaj ne u bëmë lloji i vetëm në tokë që luftuam pamëshirshëm llojin tonë, diçka që nuk e bëri asnjë lloj shtaze me llojin e vet. Megjithkëtë, çmenduria është pasojë e një shkaku ashtu siç janë veprimet pasojë e një besimi. Ajo nuk vjen thjesht nga mospërmbushja e një dëshire, por nga qëndrimi i dëshiruesit që nuk pajtohet me pafuqinë e tij, ose më mirë, me fuqinë e tij të kufizuar. Kush qëndron pas kësaj mospërmbajtje dhe qëndrimi shfrenues?A duhe t të jesh i keq që të çmendesh apo duhet të çmendesh që të jesh i keq? Nëse jam i keq, mund të jap përgjigje të çmendur, nëse jam i çmendur, mund të jap përgjigje të keqe. Sido që të jem, pa juve jam vetëm një dorë, kështu që s’mund të duartrokas vetëm edhe po të jem mbret.

Autori i shkrimit:Fatmir Muja

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A duhe t të jesh i keq që të çmendesh apo duhet të çmendesh që të jesh i keq? Empty Re: A duhe t të jesh i keq që të çmendesh apo duhet të çmendesh që të jesh i keq?

Mesazh nga Anakonda Mon 4 Jun 2012 - 6:37

mendoj se duhet te jesh i cmendur e te jesh i kewq;pasi kur je i cmendur inati dhe urrejtja qe ke ne vetvete ben qe t shnderrohesh njeri i keq
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A duhe t të jesh i keq që të çmendesh apo duhet të çmendesh që të jesh i keq? Empty Re: A duhe t të jesh i keq që të çmendesh apo duhet të çmendesh që të jesh i keq?

Mesazh nga Oni Wed 8 Aug 2012 - 12:16

I keqi lind i keq
Oni
Oni
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemrat e Djajve
Postime Postime : 632
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/08/2010
Hobi Hobi : Te urrehem

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A duhe t të jesh i keq që të çmendesh apo duhet të çmendesh që të jesh i keq? Empty Re: A duhe t të jesh i keq që të çmendesh apo duhet të çmendesh që të jesh i keq?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi