Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tema e dites ..... Per ju !!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tema e dites ..... Per ju !!! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema e dites ..... Per ju !!!

+2
Єямєℓiиdå
Docteur
6 posters

Shko poshtë

Tema e dites ..... Per ju !!! Empty Tema e dites ..... Per ju !!!

Mesazh nga Docteur Wed 6 Jun 2012 - 17:58

Per te vjeterit qe me njohin e dine qe me ik truri me ba pyetje dhe gjithashtu me u shty me fjale persa i perket rrethit tone te jetes vendit ku jetojme etj ,per kete arsye vendosa te hap nje diskutim qe ma heq pinin me thene drejten vallain....

Tema do jete kjo : Si mendoni ju ? Paraja dashuria dhe shoqeria,c'vlera kane dhe sa jane te rendesishem ? Ns jane te rendesishem ne jeten tuaj argumentoni.....sic ju kam thene mos genjeni se sja vlen juhjjjjj

Ju lutem jo teme chit chat me kissa e perqafime flm eeww
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tema e dites ..... Per ju !!! Empty Re: Tema e dites ..... Per ju !!!

Mesazh nga Docteur Wed 6 Jun 2012 - 18:00

Argumentet tuaja dhe direkt vjen kundershtimi apo mendimi im... me kte do bej tabelen njerzit me te sinqerte
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tema e dites ..... Per ju !!! Empty Re: Tema e dites ..... Per ju !!!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 6 Jun 2012 - 18:30

Per mua me pak fjale..

Shoqeria e para..dashuria pas saj sepse thone dashuria lind nga shoqeria ne te shumten e rasteve (ashtu sic ndodhi me mua[You must be registered and logged in to see this image.] )..prandaj besoj ne kete thenie.

Parane gjithmone e kam rendit te fundit, eshte e domosdoshme ne jete por jo sa dy te parat..e jo sa familja & shendeti.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tema e dites ..... Per ju !!! Empty Re: Tema e dites ..... Per ju !!!

Mesazh nga Ariel Wed 6 Jun 2012 - 19:36

ishalla hy dhe une ke tabela e te sinqerteve hahhahahaa

Tani po i rendis sipas rendesise time....sepse gjithsekush ti argumentoje per rendesine qe ka per secilin jo ne pergjithesi...
(po flas ashtu sic ma ndjen mua)

1- Dashuria....eshte jeta ime, eshte fryma qe marr, eshte gjaku qe me mban ne jete... eshte forca per sakrifice, eshte kurajo per te perballuar gjithcka, eshte ajo qe me gezon me shume ashtu sic me ben te me rrahe zemra fort dhe nga meraku e shqetesimi, eshte gjeja me e rendesishme per mua...Dashuria per bashkeshortin dhe femijet e mi...jane gjeja me e rendesishme qe kam ne kete jete.
2- Paraja....eshte ajo pa te cilen nuk bejme dot nje hap... paraja - shendeti jane te lidhura shume ngushtesisht me njera tjetren...po spate njeren nuk mund te kesh tjetren... pa shendet nuk ben dot para....por dhe pa para nuk mban dot shendetin...fundja cdo pune e sakrifice behet per te fituar ato te shkreta para...me para ushqehesh, me para vishesh, me para ben nje jete te qete, me para shkollon femijet ku eshte me e mira, me para realizon deshirat, nga paraja ke nje vend ne shoqeri,...per ta thene shkurt...Paraja te lehteson jeten (per ata qe ja dine vleren dhe dine ta menaxhojne mire)
3- Shoqeria...qe ne kete rast mund ta them miqesia...nje fjale e urte thote...Duaj ate qe te do pavaresisht se cfare e ke...per mua miqesia eshte e shenjte...kur dikujt i them mik/eshe e konsideroj per gjithe jeten...cka do te thote qe eshte nje marredhenie shoqerore me shume sinqeritet, pa kushte, me fryme sakrifice pa shperblim...shpesh miket te behen edhe me te aferta se vete familjaret e tu....e respektoj dhe e vleresoj miqesine ne max...


( Doktor...pa kisse e pa perqafime e bona je farewww )
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tema e dites ..... Per ju !!! Empty Re: Tema e dites ..... Per ju !!!

Mesazh nga Docteur Wed 6 Jun 2012 - 20:05

Ju vlersoj te dyjave per pergjigjet qe i keni dhene ...

persa i perket ermelindes uhmmm sme duket shume i sakte pergjigja e saj,megjithese ideja saj eshte gjeniale qe paraja e fundit por perfundimi eshte i hidhur sepse pa para ska asgje .... e jemi te varur prej saj,jo ne por personat qe narrethojne

@ Sirena ariel

dashuria eshte gjeja ma e bukur qe mund te gjesh ne jete,po e gjete nje te tille normal

paraja sot edhe pse ne fakt seshte asgje me rendesi ,por jemi te detyruar ta kemi sepse pa pare ska rsp ska dashuri ska shoqeri...dhe pa para fillon cdo gje e keqe duke pare erresire

persa i perket shoqerise mire ke bere qe e ke lene te 3-ten sepse sot ska shoqeri veshtire me e gjet nje shok tamam;

ke lek ke shoke ske lek je kot
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tema e dites ..... Per ju !!! Empty Re: Tema e dites ..... Per ju !!!

Mesazh nga Docteur Wed 6 Jun 2012 - 20:06

Gjithsesi e di qe ermelinda ka pune dhe ka familje ja uroj i jete sa me te lumtur

edhe ariel gjithashte se jeni te mrekullueshme dhe ishalla si provoni senet e keqia sepse do ndryshoni mendje menjehere
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tema e dites ..... Per ju !!! Empty Re: Tema e dites ..... Per ju !!!

Mesazh nga Ariel Wed 6 Jun 2012 - 20:09

Atehere juria te jape vleresimin iihhaa. iihhaa. [ZbarDh DhemBet]




(me duket se kemi te njejtin mendim... juhjjjjj
une ne pergjithesi jap mendim duke ju referuar vehtes dhe jo teorikisht.)
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tema e dites ..... Per ju !!! Empty Re: Tema e dites ..... Per ju !!!

Mesazh nga Docteur Wed 6 Jun 2012 - 20:11

Ne fakt keni folur sepse me sa di une i keni gjerat aq mire sa mund te flisni ndryshe sepse konkluzioni ku dua te dal sbehet me 2 lule [smile_1]

Ermelinda ka te drejte dhe ti ariel ke te drejte mos me pyet pse sepse do jua tregoj me vone kur te marr pergjigjet e tjereve te pershendes Docteur wolf
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tema e dites ..... Per ju !!! Empty Re: Tema e dites ..... Per ju !!!

Mesazh nga Anakonda Wed 6 Jun 2012 - 22:46

ne rradhe te par do te vendosja dashurine;ajo esht ndjenja me e embel dhe e me e sinqerte ne bote;esht nje ndjenje qe lind mes dy njerezve dhe lind nje histori ose e vogel ose e gjate;dashuria esht nje emocion ku cdo kushi perjeton puthjet,gezimet dhe trishtimet;

sa per shoqerin dhe parene nuk me intereson;pasi jan te nderlidhura me njera tjetren nese ke para ke edhe shoqeri;nuk me interesojn as shoket dhe as leket,kur ekz;iston dashuria
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tema e dites ..... Per ju !!! Empty Re: Tema e dites ..... Per ju !!!

Mesazh nga Ariel Thu 7 Jun 2012 - 0:25

Docteur shkruajti:Ne fakt keni folur sepse me sa di une i keni gjerat aq mire sa mund te flisni ndryshe sepse konkluzioni ku dua te dal sbehet me 2 lule [smile_1]

Ermelinda ka te drejte dhe ti ariel ke te drejte mos me pyet pse sepse do jua tregoj me vone kur te marr pergjigjet e tjereve te pershendes Docteur wolf

Jam kurioze juhjjjjj
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tema e dites ..... Per ju !!! Empty Re: Tema e dites ..... Per ju !!!

Mesazh nga Emona Thu 7 Jun 2012 - 0:53

Tema do jete kjo : Si mendoni ju ? Paraja dashuria dhe shoqeria,c'vlera kane dhe sa jane te rendesishem ? Ns jane te rendesishem ne jeten tuaj argumentoni.....sic ju kam thene mos genjeni se sja vlen

Shoqeria eshte pjese e perditshemris sime e jetes sime rrethi i ngushte i shoqeris qe me shoqeron ne gjdo hape ,kan vendin me te rendesishem ne jeten time dhe bej gjithcka jap gjithcka kur behet fjale per miqesin time.

Paraja ka rendesi e vete domosdo jetojm qe ta fitojm qe te kemi jet me te mire,eshte nevojshem ne gjdo hape qe bejm ne jete nderlidhet me parane,nuk ka shum vlere por ka rendesi te madhe ne jeten tone.

Dashuria hmm...skam cte them per te... j.i/.n

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tema e dites ..... Per ju !!! Empty Re: Tema e dites ..... Per ju !!!

Mesazh nga WebMaster Thu 7 Jun 2012 - 1:09

Tema do jete kjo : Si mendoni ju ? Paraja dashuria dhe shoqeria,c'vlera kane dhe sa jane te rendesishem ? Ns jane te rendesishem ne jeten tuaj argumentoni.....sic ju kam thene mos genjeni se sja vlen

Gjithmone bazohem ne realitetin tim edhe them qe shoqeria eshte dicka qe nuk blehet edhe nuk falet po fitohet nga rrespekti edhe sinqeriteti qe i jep asaj shoqerie .Ndersa te flas per dashurin hmm me ka ndodhur te dua te humbas po kur njeriu Dashuron jep gjithcka per personin qe zemra kerkon edhe jeton ne minut sekond te jetes se ti apo te saj duke i ndenjur pran ne te gjitha situatat qe ai ajo ndodhet ..Te them per paran te kesh shendetin ke gjithcka paraja gjithmone eshte ne piken e pare te jetes pse sepse nese se ke ate normale si do jetosh si do te perballesh me jeten,, pa para ne jete nuk jetohet besoj .mendimi im ..
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tema e dites ..... Per ju !!! Empty Re: Tema e dites ..... Per ju !!!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 8 Jun 2012 - 9:29

Docteur shkruajti:Ne fakt keni folur sepse me sa di une i keni gjerat aq mire sa mund te flisni ndryshe sepse konkluzioni ku dua te dal sbehet me 2 lule [You must be registered and logged in to see this image.]

Ermelinda ka te drejte dhe ti ariel ke te drejte mos me pyet pse sepse do jua tregoj me vone kur te marr pergjigjet e tjereve te pershendes Docteur wolf

Na trego sa me shpejt[You must be registered and logged in to see this image.]

Pergjigja ime u bazua ne eksperiencat e mia te jetes..shoqerine e kam njohur te paren..nuk me kane zhgenjyer asnjehere ata qe me te vertete i quaj "miq/mmike"...dashuria eshte ndjenja me e bukur qe ekziston...por mendimi im eshte qe burrin/gruan me pare duhet ta kesh shok/shoqe..atehere gjithcka do funsionoje perfekt...paraja eshte leter..dreqi eshte bo e rendesishme keto kohet e fundit..sot e ke neser hic..por asnjehere nuk do ta veja perpara dashurise & shoqerise.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tema e dites ..... Per ju !!! Empty Re: Tema e dites ..... Per ju !!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi