Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Monumenti më i shtrenjtë është Kulla Eifel People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Monumenti më i shtrenjtë është Kulla Eifel People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Monumenti më i shtrenjtë është Kulla Eifel

3 posters

Shko poshtë

Monumenti më i shtrenjtë është Kulla Eifel Empty Monumenti më i shtrenjtë është Kulla Eifel

Mesazh nga Emona Fri 24 Aug 2012 - 6:19

Monumenti më i shtrenjtë është Kulla Eifel Eiffel-tower-b

Kulla Eifel, struktura ikonë e kryeqytetit francez me lartësi 324 metra, është vlerësuar si monumenti më i kushtueshëm në Europë, me vlerë 436 miliardë euro. Sipas një studimi të kryer nga Dhoma Tregtare italiane “Monza e Brianza”, ky është monumenti më i shtrenjtë bazuar në imazhin, cilësinë estetike dhe frekuentimin. E ndërtuar në vitin 1889 si hyrja e harkut të Panairit Botëror Tregtar, Kulla Eifel është monumenti turistik më i vizituar në botë. Vetëm vitin e kaluar në strukturën e saj janë ngjitur 7.1 milionë njerëz. Ajo pasohet nga Koloseu në Romë, me vlerë rreth 91 miliardë euro, “Sagrata Familglia” në Spanjë me vlerë 90 miliardë euro, Kulla e Londrës me rreth 70 miliardë euro dhe Katedralja Duomo në Milano me rreth 82 miliardë euro/pan/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Monumenti më i shtrenjtë është Kulla Eifel Empty Re: Monumenti më i shtrenjtë është Kulla Eifel

Mesazh nga Ariel Thu 20 Sep 2012 - 20:57

Per zotin kam qejf ta shoh por ajo radha me tremb...
Ke Sagrada jena fut pa radhe, shqiptare hesapi mo pse do prisnim 8 ore ne radhe??...por jane vende qe te pakten nje here ne jete duhen pare.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Monumenti më i shtrenjtë është Kulla Eifel Empty Re: Monumenti më i shtrenjtë është Kulla Eifel

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 5:40

me tvertet esht shum e vecante kjo ndertese
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Monumenti më i shtrenjtë është Kulla Eifel Empty Re: Monumenti më i shtrenjtë është Kulla Eifel

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi