Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Bekim Fehmiu - pasuri e humbur në heshtje” udhëton në Beograd People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Bekim Fehmiu - pasuri e humbur në heshtje” udhëton në Beograd People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Bekim Fehmiu - pasuri e humbur në heshtje” udhëton në Beograd

2 posters

Shko poshtë

“Bekim Fehmiu - pasuri e humbur në heshtje” udhëton në Beograd Empty “Bekim Fehmiu - pasuri e humbur në heshtje” udhëton në Beograd

Mesazh nga Emona Sun 2 Sep 2012 - 23:50

“Bekim Fehmiu - pasuri e humbur në heshtje” udhëton në Beograd 03S-Pol_Bekim_Fehmiu

Ekspozita “Bekim Fehmiu - pasuri e humbur në heshtje”, në qershor të këtij viti, ishte ndalur edhe në kinemanë ABC në Prishtinë.Pas Pejës, Prishtinës, Prijedorit, Sarajevës e Prizrenit, ekspozita “Bekim Fehmiu - pasuri e humbur në heshtje” do të hapet edhe në Beograd. Nga 7 shtatori, për një javë rrëfimi për aktorin e madh shqiptar do të ndalet në “Dom Omladine” të kryeqytetit serb, transmeton Koha.

Me paraqitje kronologjike të jetës së Bekim Fehmiut, nga fëmijëria e tij e hershme deri në vitet pak para vdekjes, ekspozita “Bekim Fehmiu - pasuri e humbur në heshtje” përmban prezantimin e karrierës së shkëlqyer dhe të pasur në aktrim të Fehmiut, por njëkohësisht edhe dëshmitë për qëndrimet dhe botëkuptimet e tij të veçanta etike, intelektuale dhe humaniste, që tejkalojnë kufizimet e kulturës dhe kufijve kombëtarë.

Në ekspozitë paraqiten intervistat për gazetë të realizuara me Bekim Fehmiun në periudhën nga viti 1967 deri më 2001, pjesë librash, dokumente nga jeta e tij personale, sende personale, fotografi, posterë filmash, por edhe paraqitje tonike dhe video.

Duke shfrytëzuar ato që Bekim Fehmiu i ka treguar për veten dhe jetën e tij në intervistat për gazeta dhe në memoaret që janë botuar në vitin 2001, kjo ekspozitë në një mënyrë paraqet tregimin e Bekim Fehmiut për vetveten. Pas Beogradit ekspozita do të hapet në Kralevë të Serbisë dhe në Firence e Trento të Italisë./knni/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Bekim Fehmiu - pasuri e humbur në heshtje” udhëton në Beograd Empty Re: “Bekim Fehmiu - pasuri e humbur në heshtje” udhëton në Beograd

Mesazh nga Anakonda Fri 12 Oct 2012 - 19:57

ke ato tposhtrit paska shku..
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi