Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Roli i femres në shoqëri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Roli i femres në shoqëri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roli i femres në shoqëri

4 posters

Shko poshtë

Roli i femres në shoqëri Empty Roli i femres në shoqëri

Mesazh nga WebMaster Thu 1 Nov 2012 - 10:17

Femra si nje akter i rëndësishëm ne shoqeri , historikisht ka pasur role te ndryshme evaluimin e jetes si dhe sistemeve shoqerore, kisha dashur te marr edhe mendimin tuaj, "Cili është roli i femres në ditët e sotme ne shoqeri? "

Diskutim te kendshem..!
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Roli i femres në shoqëri Empty Re: Roli i femres në shoqëri

Mesazh nga Anakonda Fri 2 Nov 2012 - 5:35

Femra...... Krijesa qe mbart, bukuri,dashuri, sakrifice, vuajtje e dhimbje gjate gjithe jetes.
Eshte femra ajo qe le gjysmen e embelsires qe ta haj vellai i saj me i vogel. Eshte femra ajo qe merr persiper gabimet e vellait qe ta shpetoje nga qortimet e prinderve.
Eshte femra ajo qe cdo nate lutet per te gjithe.
Eshte femra ajo qe ndimon prinderit ne punet e shtepise.
Eshte femra ajo qe kujdeset per qe te gjithe te duken sa me bukur.
Eshte femra ajo qe sakrifikon shkollen,arsimin per hir te familjes.
Eshte femra ajo qe heq dore nga dashuria vetem per te mos lenduar njerezit qe do.
Eshte femra ajo qe sakrifikon karrjeren qe te kujdeset per femijet e saj.
Eshte femra qe qan dhe kur dikush tjeter vuan.......
ESHTE FEMRA AJO QE LINDI DHE RRITI SECILIN NGA NE.. ♥......

-Femer...

E godet,duron...E vret...Mbijeton...E lendon...Reziston...Ka dhimbje..Sherohet...Rrezohet, por vazhdon te eci perseri...Qan, por i than dhe lotet..Shembet....Ringrihet.Humbet shpresat, por i rigjen ato...Fundoset, por arrin te al ne siperfaqe perseri...Bishe, por edhe e bukur..E ftohte., por edhe e dashur...E rrezikshme., por sensuale..Hidherohet., por e gjen kunder helmin...S'ka force., por e gjen fuqine..Humbet., por pranon vetem fitoren...I erren syte., por e gjen forcen te shikoje..Humbet shpresen., por jo pergjithmone...Zhgenjehet., por perseri Enderron..Beson..Jeton..Dashuron.. Mbi te gjitha..Riprodhon;..KJO ESHTE FEMRA !!!
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Roli i femres në shoqëri Empty Re: Roli i femres në shoqëri

Mesazh nga An0nim Sat 3 Nov 2012 - 2:06

Femra ka një rol të madh në shoqërinë tonë..
Femrën mund ta përshkruaj si "mëma" e gjithçkaje pa të cilën nuk mund të ecim dot një hap para..
Në kohën e sotme ajo luan një rol tepër më të rëndësishëm se më përpara.. e gjen në çdo pjesë të jetës njerëzore dhe është një nga lidhjet kyçe të saj..
Shumë role të saj i ka thënë më sipër dhe Milva ( e cila ka marrë mungesa dhe na mungon mësuesja e forumit tonë .. )

Por rolin më të madh dhe më të rëndësishëm mendoj se ajo e ka kur sell në jetë femijën .. nëna bëhet gjithësia e të gjithave roleve që mund të ketë apo mbahet, ndonjëherë në rruzullin tokësor apo në të gjithë universin..

Për rolin e femrës mund të thuash aq shumë saqë të gjitha faqet e këtij forumi nuk do munden ti nxënë .. ..

Eh femër femër je veç një mbrekulli..
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Roli i femres në shoqëri Empty Re: Roli i femres në shoqëri

Mesazh nga Arabela Sat 3 Nov 2012 - 3:20

femra ka pergjegjesi qe vete dhet et gjej menyrat me efikase ti realizoje,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Roli i femres në shoqëri Empty Re: Roli i femres në shoqëri

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi