Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si të luftojmë zilinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si të luftojmë zilinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si të luftojmë zilinë

2 posters

Shko poshtë

Si të luftojmë zilinë Empty Si të luftojmë zilinë

Mesazh nga Nella Fri 18 Jan 2013 - 0:59

Zilia futet në 7 veset më të keqija, me pak fjalë një nga ato sjellje që pengon mirëqënien tonë dhe zhvillimin shpirtëror. Është një nga veset që manifestohet që në fëmijri dhe ka qënë shkak I krimit të parë në historinë njerëzore kur Kaini vret vëllain e tij Abeli.

Zilia provokohet nga një ndjenjë e tillë e ngjashme me xhelozinë përballë personave pronarë të të mirave materiale por edhe shpirtërore dhe suksese. Pse I kemi zili të tjerët? Paradoksi qëndron në faktin që ne I konsiderojmë këto të mira jo si gjëra pozitive por si karakteristika që shpërfillen nga ne. ziliqari nuk ëhstë vetëm në kontrast me të tjerët por edhe me veten. Por përballja me të tjerët është më e rëndësishme sepse njohja e ekzistencës të personave më të mirë se ne në aspekte të ndryshme mund të na shtyjë të përmirësohemi. Zilia a shtyn të mbyllemi në vetvete. Është erëndësishme të mësojmë të flasim me të tjerët dhe të gëzohemi për fatin e tyre duke vlerësuar ato që kemi dhe jo të mirat e të tjerëve./albmirror.com/
Nella
Nella
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 195
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/01/2013
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të luftojmë zilinë Empty Re: Si të luftojmë zilinë

Mesazh nga Anakonda Wed 22 May 2013 - 6:33

SHYQYR SJOM XHELOZEEE AS INATQIEE
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi