Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jemi te vetem ne univers apo jo. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jemi te vetem ne univers apo jo. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jemi te vetem ne univers apo jo.

+2
sycka
krushku
6 posters

Shko poshtë

Jemi te vetem ne univers apo jo. Empty Jemi te vetem ne univers apo jo.

Mesazh nga krushku Tue 10 Nov 2009 - 7:37

Jemi te vetem ne univers apo jo. UniversoUne mendoi se nuk jemi te vetem. se nuk ka kuptim i gjithe ky univers te jetoje vetem njeriu cfare mendoni.
krushku
krushku
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 704
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jemi te vetem ne univers apo jo. Empty Re: Jemi te vetem ne univers apo jo.

Mesazh nga sycka Tue 10 Nov 2009 - 8:02

jo joooooooooooooooo nuk mendoj keshtu................. Jemi te vetem ne univers apo jo. 733937
sycka
sycka
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 1316
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/09/2009
Mosha Mosha : 67

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jemi te vetem ne univers apo jo. Empty Re: Jemi te vetem ne univers apo jo.

Mesazh nga krushku Tue 10 Nov 2009 - 8:53

edhe vete vatikani e ka pranuar qe nuk jemi te vetem ne univers......


Jemi te vetem ne univers apo jo. Ufo_spazio

Riprese ad infrarossi di una Flottiglia di UFO


Jemi te vetem ne univers apo jo. Area51a

Area 51 - USA





foto 1
Jemi te vetem ne univers apo jo. C01
foto 2
Jemi te vetem ne univers apo jo. C03
foto3
Jemi te vetem ne univers apo jo. C04
foto4
Jemi te vetem ne univers apo jo. GEVS

Jemi te vetem ne univers apo jo. 09_Scritture_Extraterrestri


Mars 25, 2008 - astronautët e misionit STS 123, nuk do të harrojnë shpejt pamje që ndodhi kur anijes Endeavour ishte duke u kthyer në John F. Kennedy Space Center. Fakt Gorie komandanti Dielli ndërsa ai ishte komunikuar fazave teknike planifikuar për t'u kthyer në atmosferë, njoftoi sipas afrimin e shumë objekteve të paidentifikuar sferike. Këto Flottillas, janë marrë nga kamera në bord.
Disa videos u transmetuan nga televizioni japonez dhe janë shumë të rëndësishëm për faktin që tregojnë praninë e shumë Flottillas që shfaqin para të anijes Endeavour gjatë fazës kritike të reentry në atmosferën e Tokës:




Gary McKinnon, akuzuar nga SHBA i ka shkaktuar 700 mijë dollarë në dëme dhe luftuar ekstradimin SHBA
"Unë zbuluar sekretet e UFOs në shkelje të kompjuterëve NASA - Nuk është një formë e energjisë i pashtershëm extraterrestrial. Londër, 8/5/2006

Me Bangs, sytë e errët bajame, ai duket paksa e keqe Mister Spock. Kjo nuk grinden rreth 'që shumë, duke ditur se Gary McKinnon, hacker që akuzon Shtetet e Bashkuara i ka shkaktuar rreth 700 pesë mijë dollarë për dëmtimin e tyre ushtarake dhe kompjutera NASA, tha ai kaloi dy vjet në kërkim për dëshmi të fshehtë' Ekzistenca e UFOs dhe teknologjisë huaj. Dhe found it: i referohen dëshmive të anti-gravitetit ", një burim të energjisë me origjinë extraterrestrial.

Për përkrahësit e saj, McKinnon dhe 'jo një lloj i kiber-Mulder, një lloj i vetmuar kërkuesit e së vërtetës "në mes të X-Files e Komandës së Lartë amerikane, Pentagoni përfshirë. Anglisht Ish floktar, hyri në sistemet e tyre nga shtëpia e tij në një lagje në veri të Londrës, por pohon se ai kurrë nuk veproi si një barbar. Një prokuror i SHBA ka quajtur kompania e tij "pushim shumica e kompjuterëve elektronik i madh ushtarak i të gjitha kohërave" dhe bëri thirrje për gjykim para një gjykate në Virxhinia.
Por avokati i tij pretendon se ekstradimi McKinnon do të vë në rrezik të burgimit në Guantanamo Bay, dhe diçka si gjashtëdhjetë vjet burgim. Fati i tij do të jetë 'vendosur në Londër ditë pas.

Jo për asgjë emrin e tij online ishte "Solo". Edhe para se të identifikuar atë dhe e arrestuan atë në vitin 2002, hakerat e tij makthi kishte kosto të dashurën dhe të punës. Shtetet e Bashkuara e akuzoi atë ndër të tjerash, kanë ndryshuar dhe fotografi fshihet në një bazë ajrore detare pasqyrim kritik paoperueshëm sistemeve dhe, përsëri, se ju keni aftësi të kufizuara një rrjet të tërë prej 2 thousand kompjutera ushtarak.
Gia 'në një intervistë të vitit të kaluar, McKinnon mbrojti veten duke thënë se ata kanë shkaktuar dëme. Sot, në prag të seancës, ai u kthye për të folur me programin "Kliko" të BBC për të shpjeguar se si ai e bëri dhe çfarë e kishte gjetur.

Kur u pyetën pse "dhe" i akuzuar se ka rënë në sistemet e ushtrisë, Navy, Air Force, Pentagoni dhe NASA, McKinnon u përgjigj: "Unë isha në kërkim të teknologjisë së shtypur, të përcaktuara me një pamje qesharake" teknologji UFOs.
Unë mendoj se është ruajtur sekretet më të mirë në botë, diçka shumë të rëndësishme: pensionistët nuk mund të paguajnë faturat e tyre për ngrohje, kemi pushtuar vende të akordojë kontratat për naftë në Perëndim, dhe në ndërkohë të mbajë pjesë të fshehtë të qeverisë shtypur këtë teknologji, ka do të japin energji të lirë. Sigurisht, edhe dje, NASA mohuar gjithçka.

Kur u pyetën nëse e kishte gjetur atë që ai kërkoi, McKinnon u përgjigj: "Po Kishte një grup të quajtur "Projekti Zbulesa." Botoi një libër me 400 dëshmitarët ekspertë përfshirë edhe kontrolluesit e trafikut ajror, operatorët e ushtarake e radarëve, për të guys përgjegjës ose jo për të nisur raketat bërthamore. Njerëzit shumë i besueshëm dhe shumë i besueshëm, dhe të gjithë thanë: po, ka teknologji disk fluturues, ka 'anti-gravitetit', ka 'e energjisë dhe e disponueshme lirisht e origjinës extraterrestrial, dhe ne kemi kapur anijen dhe kemi shkatërruar për të shqyrtuar ato. "
Për të pyesni atë se çfarë ai zbuloi brenda NASA, McKinnon merr nga historia e fotografisë. "Një person i tillë ishte NASA ekspert fotografik, i cili tha se numri 8 ndërtimin e Qendrës Hapësirë Xhonson rregullisht fshini imazhet e UFOs nga imazhet satelitore me rezolucion të lartë. Tha se ka pasur dosje të quajtur "filtruar" dhe "pa filtër", "Puna" dhe "gjallë", diçka si kjo. "

Por McKinnon nuk është "i paaftë për të shkarkuar ndonjë nga këto imazhe në kompjuterin e tij:" Unë u larguan nga një foto nga një dosje, dhe duke pasur parasysh se kjo ishte një lidhje interneti i ngadalshëm, një 56K, pastaj dial-up, I ulet zgjidhje. IOC "dhe se" u shfaq në ekran ime ishte e jashtëzakonshme. Ishte kulmi i të gjitha përpjekjet e mia. Ishte imazhin e diçka që nuk mund të prodhohen nga duart e njeriut. A është mbi hemisferën e tokës. Shikohen pak për një satelit. Ajo ishte puro-formë dhe ka pasur pro geodesic më lart, poshtë, dhe në të dyja anët, dhe pavarësisht të qënit një rezolutë të ulët, imazhi është shumë afër. Kjo gjë u pezullua në hapësirë, dhe nuk kishin seams, asnjë nga shenjat e njeriut normal i bërë. "

McKinnon thotë se lidhja e tij dhe 'rritur, kur ai ishte duke u përpjekur për të shkarkuar imazhin. Duke u përballur me kundërshtim që mund të jetë një model, ai u përgjigj: "Unë nuk e di. Për mua, ajo ishte më shumë sesa një rastësi. " Sulmues që e njeh "Qasja e paautorizuar" për kompjuterët e të tjerëve 'dhe' kundër ligjit dhe është 'i gabuar, por do të gjykohen këtu, "Në vendin tim, sipas ligjit kundër keqpërdorimit të kompjuterëve, dhe unë dua Amerikanët ofrojnë dëshmi në qoftë se ata duan të ekstradojë, sepse unë e di unë kanë shkaktuar ndonjë dëm. " Ai arrin në përfundimin: "Për shkak të asaj që kam kërkuar, unë mendoj se ishte moralisht e drejtë. Tani unë jam i keq, por unë besoj se teknologjia e lirë të energjisë duhet të vihen në dispozicion për të gjithë. "
Përshtatur nga: stampa.it



Infra të kuqe të shtënat e një flotë anijesh të vogla të UFOs


Gjermanisht shkencëtarët Cert: A KA extraterrestrials - Giu. 2009
Në Rruga Kashta e ka 10 mijë qytetërimeve të aftë për të komunikuar

Rritja e gjasat që njeriu nuk është vetëm banor i universit është e treguar nga rezultatet e një studimi mbi lindjen e yjeve dhe sisteme planetare të ngjashme me tonat, që duket se për të konfirmuar teoritë e Frank Drake, shkencëtar beson se SHBA-' ekzistencën e mijra e qytetërimeve inteligjente në rrugën Kashta e vetëm. Phillipp Rihter, një astrophysicist në Universitetin e Potsdamit, paraqiti teorinë e tij të fundjavës së shkuar, gjatë një takimi në qytet në periferi të Berlinit, e cila u ndoq edhe Drake. Rihter, i specializuar në kërkimet për gaz ndëryjshëm, tha se pas origjinës së kozmosit, gazit ishte i përbërë vetëm nga hidrogjeni dhe pjesëve helium. Shpenzuar disa milion vjet pas Big Bang, tha ai, erdhi më parë vetëm, që të shpërndara në hapësirë e karbonit, hidrogjenit dhe elemente tjera themelore të madh. Në këtë pikë, hidrogjeni dhe elemente të tjera të rënda të shpërndara në hapësirë u formuan - sipas kësaj teorie - "disqet gjigande, nga e brendshme e të cilit, si me yjet e parë të ndezur deri përsëri vetëm. Një fenomen, që që vazhdon të përsëris veten. "Vetëm në rrugën Kashta, kjo ndodh në mes të katër dhe nëntëmbëdhjetë herë në vit," tha Rihter në konferencë në Potsdam. Brenda disqe 'grumbull' deri atomet më të rënda me hidrogjen nuk janë ende të shpërndara jashtë, vazhdoi: në këtë mënyrë trupat qiellorë që ngjajnë Toka dhe planetet e tjerë si Marsi dhe Venus. "Në hapësirë, nuk duhet të jetë shumë e Tokës-si planete," tha Rihter Gazeta gjermane Tagesspiegel. Shkencëtarë të konfirmuar, gazeta tha se rreth 50% të pjesë vetëm e një sistemi planetar. Teoria Rihter e konfirmimit se Frank Drake, astronom amerikan Carl Sagan në atë që ai themeloi SETI (Search for Extra-inteligjencës terrestial), qendra që dërgon sinjale në hapësirë që nga viti 1974 dhe kërkon për të kapur ndonjë observator 'përgjigje Arecibo (Porto Rico). Drake, në veçanti, beson se në rrugën Kashta e ka 10 mijë qytetërimeve në gjendje të komunikimit.
Nga Marco Frico - Marrë nga: oknotizie.virgilio.it

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

La Fuerza Aerea Uruguaya bën në dispozicion të studiuesve dhe 40 raste ende të pazgjidhura deri tani e rezervuara
Qershor 18 2009
Edhe pse Uruguaj dhe në veçanti uruguajan Air Force (FAU), bashkohet listë të gjatë të vendeve që kanë pranuar zyrtarisht hipoteza extraterrestrial ose për të bërë dokumentet publike në lidhje me UFO sightings të dyshuar, deri tani të mbajtur sekret .

Edhe pse raportet e sightings filloi në vitin 1947 në vazhdën e asaj që ndodhi në Delmondo pjesën tjetër, historia e zyrtare ufology në Uruguaj daton në gusht 7, 1979 kur, pas disa raporte disk fluturues ka marrë gjatë kësaj dekade, FAU vendosur për të krijuar një këshill për të studiuar fenomen dhe që është si CRIDOVNI (Receptor Comisión dhe investigadora de Denuncias de Objetos Voladores Jo Identificados).
Gati 30 vite përcaktuar deri në atë datë, vjen njoftimi i lirimit publik të 40 rasteve të studiuar në thellësi, që përmban edhe rrëmbime të supozuara të huaj, dhe ende i pazgjidhur.
Rasteve të pazgjidhura janë pjesë e mbi 100 raste çdo vit për të raportuar Bordit të Kërkimit, për një total prej rreth 2.100 raporteve
Në mbështetje të lajmeve edhe deklaratat e Kolonel Ariel Sanchez, uruguajan oficer i Forcave Ajrore me 33 vjet eksperiencë dhe një disk fluturues themeluesit e komitetit të brendshëm: "Komiteti ynë ka qenë në gjendje për të verifikuar ndryshime në përbërjen kimike të tokës ku do të tokës disk fluturues .
"Fenomeni UFO ekziston në Uruguaj. - Vazhdon Sanchez - Dhe unë dua të theksoj përsëri se Forcave Ajrore, si rezultat i analizave tona shkencore nuk përjashtoi jashtë-tokësore."
Në vitin 1986 dy gjuajtës Pucara në ndjekje të një top të lehtë në zonën e digës së liqenit artificial të pëllëmbës. Kur pilotët do të ndërpres objekt, ajo ka fluturuar në një shpejtësi mbresëlënëse në Argjentinë, duke i detyruar ushtarak të braktisë ndjekjen. Sapo luftëtarët u kthyen në bazë, topin rishfaqur mbi digën, por ka përsëritur gjendjen e mëparshme, me një ndjekje kot, ndërsa ndryshimet objekt ngjyrë të kuqe të verdhë.
Një situatë e ngjashme ka ndodhur edhe një dekadë më vonë, kur, gjatë një stërvitje trajnuese në bazë ushtarake e Shën Bernardino në Durazno, pilotët e pa dy sfera që shkëlqen kanë kualifikuar, prania e të cilit u konfirmua nga kulla e kontrollit.
Kur objekte kanë fluturuar larg, kanë ruajtur formën e tyre dhe ul shkëlqimin dhe shoh me inat, duke lejuar shoferëve për të parë qartë kontur e tyre sferike.
"Ata nuk ishin satelitë - Kolonel Sanchez tha se me siguri - sepse satelitet nuk fluturojnë në formimin dhe pastaj aksione në mënyrë të ulët, duke qenë se objektet ishin rreth 3.000 metra mbi nivelin e detit (zakonisht orbitë satelitët Mancini më lart që të 35.000 këmbët lartësi). Në Përveç kësaj, satelitet nuk pakësohet shkëlqimin e tyre. "
Burimi: terninrete.it

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Zyrtarët thonë se Rusia e Marinës: UFOs ekzistojnë dhe preferojnë të ujit
"Ruse të marinës" hoqi sekretin raportet e takimeve me UFOs (Unidentified Flying Objects), teknologjia e të cilit është më i madh se që njerëzimi ka ndërtuar ndonjëherë, raportet online gazetës "Svobodnaya Press. Data e shënimeve nga periudha në të cilën një grup të veçantë të marinës ka mbledhur njoftime për incidente të pasqaruar, shpëtuam nga nëndetëset dhe anijet ushtarake. Grupi ishte i kryesuar nga zëvendës-komandant i Marinës, admirali Nikolai Smirnov, dhe dokumenteve të zbuluar raste të shumta të takimeve të jetë e mundur me UFOs, thotë se internetit. Vladimir Azhazha, një ish oficer i marinës dhe studiues i njohur disk fluturues thotë se është zbuluar materiale me vlera të mëdha. "50% e takimeve me UFOs është i lidhur me oqeanet.

Pesëmbëdhjetë për qind më shumë me liqenet. Pastaj UFOs priren për të mbajtur ujë. "Ai tha. Në një rast, një nëndetëse bërthamore, e cila ishte në misionet luftarake në Paqësor, mori gjashtë objekte të panjohur. Pas ekuipazhit nuk mund të shpëtoj i ndiqnin, komandant i urdhëruar të largohen nga sipërfaqja. Pas kësaj ata panë objekte nga uji dhe zhduken larg. Shumë ngjarje misterioze ka ndodhur në rajonin e Bermuda Triangle, kujton komandant në pension nëndetëse, admirali Yury Beketov. Instrumenteve të gabuara pa ndonjë arsye të dukshme, apo zbulimin e ndërhyrje serioze. Pension oficer rus i marinës tha se ata mund të kenë qenë një ndërprerje të qëllimshme të shkaktuara nga UFOs. "Në disa raste të instrumenteve të zbuluar objektet lëvizin me shpejtësi të pabesueshme.

Llogaritjet e kanë treguar një shpejtësi prej rreth 230 nyje, 400 km / h. Tejkalim shpejtësie në këtë mënyrë është një sfidë edhe në sipërfaqe. Por rezistencën e ujit është shumë më e lartë. Dhe "sikur objektet e përfill ligjet e fizikes. Ka vetëm një shpjegim: Këto janë materiale dhe sende të prodhuara, shumë më e lartë se e jona, e ndërtuar nga një qytetërim të lashtë, i huaj apo të tjera të botës, e fshehur nga sytë tanë në ujë të thellë. " Veteran i marinës ruse Inteligjencës, 1 Kapiten, Igor shtetet Barklay se: "UFOs oqean duket ku ka përqëndrime të flotës NATO-s. Pranë Bahamas, Bermuda, Porto Riko. Ata janë më shpesh shihet në pjesën më të thellë e Oqeani Atlantik në pjesën jugore të Bermuda Triangle dhe gjithashtu në Detin e Karaibeve.

Sipas disa ekspertëve në fushën e Puerto Rico ka një bazë nënujore disk fluturues. Një tjetër vend ku shumë njerëz shohin UFOs është afër liqenit Baikal në Rusi, liqeni thellë ujërave të ëmbla në botë. Marinarë kanë parë gjithmonë në dritat thellësitë, si fenerët, ndezje si një flash "e saldim elektrik. Cilindra ose Disqet ose argjendi dhe të lehta, të cilat emanated rrezet e dritës në ujë. Në një rast, në vitin 1982. një grup të ndryshme ushtarake, ata vërejnë në thellësitë e Liqenit Baikal një grup të krijesave humanoid, i veshur në argjend. Ndeshen me ndodhi në një thellësi prej rreth 50 metra dhe të ndryshme janë përpjekur për të marrë të huaj. Tre nga shtatë burra janë vrarë, ndërsa katër të tjerë u plagosën rëndë.
Më shumë informacion në faqen (in Russian)
http://svpressa.ru/issue/news.php?id=11385
http://centroufologicotaranto.wordpress.com/category/ufo-documenti-declassificati/




Zona 51 - USA


Foto 1

Foto 2


Photo3

foto4



Fotografitë e U.F.O. marrë nga një satelit

Rumanisht Forcave Ajrore MIG dhe pranon që të tyre ishte dëmtuar nga një disk fluturues
http://www.segnidalcielo.it/romania_ammette_incidente_ufomig.html

Mysteries of India e lashtë - Në Veda "flying saucers dhe të tjera"
Teknologjive dhe shkenca mrekullueshëm të lashtë të Indisë kanë ngjallur kuriozitet i madh 'mes historianëve. Në literaturë Vedic janë referenca shumë të shumtë në makina fluturuese dhe fakultet të jashtëzakonshme 'pushtuar mendërisht nga njerëzit e asaj kohe. Dijetari detyra Valentino, për shembull, në zotat "e tij Qytetari i huaj", argumenton se zotat shumë të Indisë mbetur në Rezidenca "ajror" me madhesi te madhe. Ai i referohet në tekst "Mahavira", në të cilën, ndër përshkrimet e të panumërta, dhe "mund të lexoni:" Një vagon rrota mbart shumë njerëz të Ahyodhya kapitalit.
Qielli dhe 'makinat fluturuese të plotë të mahnitshme, e zezë si errësira, e cila glows verdhë dal ". Compasses ka tendencë për të treguar se këto histori të vijnë nga Manus, tekstet e lashta indiane që përshkruajnë ngjarje reale. Dëshmitarëve të tjerë të dyshuar në lidhje me gjurmët e një shkallë më të lartë të zhvillimit në Indi lashtë kanë të bëjnë me tre shënime për shkrimet e shenjta hinduse, "Bhagavata Purana, Mahabharata dhe Ramayama." Sipas studiuesit modern e punimeve Indology të tilla i përkasin një periudhë ndërmjet 5 'sec qind. pes dhe 9 '. Krishtit dhe përmban referenca shumë më shumë për të "kohet e lashta kur ajo është konsideruar të ketë qenë shkruar.
Sipas të njohur studiues Richard L. Thompson, në ato ditë, qielli ishte i populluar me aeroplanë, në sanskritisht quajtur "Vimana". Ai gjithashtu argumenton se në shoqëritë e udhëtimit 'Vedic në "botën tjetër" ishin konsideruar të mundshme dhe u përhap midis kombeve fakultetin e jashtëzakonshme' mendore si dhe dërgimin e leximit të të menduarit, aftësia për të parë ose dëgjuar në distancë, fuqi për të lëvizur objektet nga një vend në një tjetër, pushteti i hipnozë për të kontrolluar në distancë, padukshmëri '. Sipas Thompson, "Puranas flasin për 400 mijë racave e qenieve të ngjashme me njerëzit që jetojnë në planetë të ndryshme." Në këto shënime Perëndimi janë injoruar.
Megjithatë, ne duhet të mbushë këtë boshllëk në njohuritë tona përmes kërkimit dhe përkthimi i teksteve të lashta të letërsisë Vedic.

Shkrimet ETS




UFOs reale rreth Firence tetor 27, 1954



Po citoj, së pari, një rast shumë larg në kohë, por simbolik për llojin e përbërjen vënë në vend. Diskutoni rastin e njëzet saucers, shkëlqim i bardhë, doli në Firence tetor 27, 1954, nga 14:20 dhe shikohet nga mijëra e Florentines.

Pas rreth një orë, UFOs ishin ende në qytetet dhe në 15:27 drejtë një ndalesa të sakta mbi fushën e futbollit vertikale e Firences, ku është duke u zhvilluar takimi mes Fiorentina dhe Pistoia, para mijëra spektatorë dhe gjeneron 'habi e madhe që arbitri ndaloi ndeshje futbolli për disa minuta. Kur u duk se trajnimit të mëdha ata të arrijnë qytetin 'e Fiesole, të gjitha UFO papritmas ndryshuan kursin dhe fluturuan mbi përsëri në fushën e futbollit në të gjithë gjatësinë e saj, duke marrë një drejtim jug

Episod, megjithatë 'dhe' më shumë 'mend për vjeshtë të bollshme e filaments ngrirë, i njohur me termin "Angel Hair", e cila u rrëzua me shumicë në shumë kokat e Florentines. Në fillim e quajti atë "silicë pambuku" si ajo dukej si topat e bardhë pambuku me gëzof, flok dëbore më shumë 'normale e kuqe: një substancë që kontakti i shkrirë mbi duart menjëherë. UFOs po udhëtonin në formimin por vepronte në çifte dhe secili kishte një formë të ndryshme: një pulëbardhë, një rënie, një kapele kineze, cilindër dhe të tjerët. Shumë shikues ishin të pajisura me dylbi, aparat fotografik dhe videokamera, dhe kështu, edhe sot ne mund të shohim se çfarë ka ndodhur gjysmë shekulli më parë në Itali.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

KILI UFO
Në 10 E enjte 19 tetor 2000, nën sytë e dhjetra të dëshmitarëve, dy persona janë vënë përpara nga një disk fluturues gjigand që ka të stacionuara në San Francisko të shkollës Chiu-Chiu, një fshat në veri të Kilit, rreth dyzet milje nga Calama.
Ndërsa institut është mbajtur një takim midis prindërve dhe zyrtarët e shkollës, njëzet fëmijë ishin duke luajtur në oborr kanë dëgjuar një tingull të çuditshme dhe pastaj dhe "disk fluturues u shfaq. Studenti Rene Carranza Calpe dhe Walter Anza Vilca e kanë përshkruar të bardhë, me dritat ndezje blu, të kuqe dhe të verdhë.
Uf është barku dhe 'të hapur një panel, pastaj një rreze dritë të fortë ka investuar Fresia Vega, portier shkollë dhe Valentina Rojas Espinoza, tetë vjeç, i cili u zhduk në çast. Nënë Valentina e, Monika Espinoza Fernandez dhe tridhjetë të rritur, tërhequr nga klithmat e fëmijëve dhe kjo të tingëllojë si xhama të thyer, nxituan të jashtme dhe shikuar në mosbesim në vendngjarje. "Starship stacionuar rreth gjashtë metra larg oborrit, atëherë ne kemi parë rrezet verbues zhduken dhe shtënë disk fluturues dhe 'off."
Fresia Espinoza Vega dhe Valentina janë gjetur, duke u dridhur dhe konfuzion, një distancë të shkurtër. Intervistuar nga shtypi kilian, deklaroi se ai papritmas gjetur në bordin e një anije kozmike përmasat e një fushe futbolli, e rrethuar nga dritat e çdo ngjyre imagjinueshëm.
Sipas dëshmitarë, dy do të zhduken për jo më shumë sesa dy ose tre sekonda, ndërsa ata ishin të shkuar, në dritë, dy ose tre minuta.

Studiues amerikan Jeff Chandler hyrë nëpërmjet internetit përmes parjes së internetit, një filmim video terheqese, kapur nga një regjistrim dhe e natyrshme misionin e anijes NASA STS-101.
Në video ne shohim një komisioni, ndoshta i përkasin një satelit apo anije undocked nga anija hapësirë Mir.
Në të drejtën, në pjesën e poshtme të panelit, një objekt të ndritshme rrethore e një ngjyrë të bardhë të dendur dhe karakterizohet nga dridhje të lartë, shpejtësi të lartë përmes 'hartimin e kamera bord anijes. (burimi: Rense.com - 2 nëntor 2000)

Mund të më thoni pse Handbook e zjarrit dhe departamenteve amerikanët trazirave, të dy kanë një paragraf ku thuhet qartë se ne duhet të përgatisin dhe trajnimi i studentëve në rast agresioni të jashtëm nga toka disk fluturues dhe / ose extraterrestrials?
Ndoshta sepse "qeveria e di të vërtetën, dhe konsiderohet si e përshtatshme për të përfshirë në këto lloje të trajnimeve të veçantë forcave?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Vërtetën rreth UFOs Bruksel (Belgjikë): mars 30, 1990

Është 'e rëndësishme të mos harroni se raste të UFOs janë të vërteta dhe shumë më tepër' shndritshëm dhe relativisht afër nesh në kohë, dhe 'atë që ndodhi në Belgjikë më 30 mars 1990.

Këtu, papritmas qytetit "në Bruksel u duk në qiell një disk fluturues trekëndësh, me dritat e kuqe, jeshile dhe e verdhë fluttering qetë prapa dhe me radhë dhe jo aq të larta jashtë tokësore.

Ata e panë, fotografuar filmuar dhe mijëra njerëz. Ky aeroplan është e huaj përbindësh në një pozicion për të bërë një seri të pabesueshme të zhvillimeve: stop ende e qetë, në njësi të ndryshme që variojnë nga 100 deri në 3.000 metra, vazhdo shumë ngadalë, ndikoj, anim, lëvizje në çdo drejtim dhe shkoni nga zero KPH SPEED 'supersonik brenda disa sekondave.

Për më tepër, bazuar në lartësi shumë të ulët dhe të trafikut të madh të njerëzve sipas tij, 'nuk duket se "aspak i shqetësuar në lidhje me të qënit një" survejimi të veçantë "dhe mos u shqetësoni për' jo edhe dy më të fuqishme ushtarake të avionëve F-16 merr vrull nga një bazë ushtarake NATO-s si një bazë radarësh Glons ushtarak kanë kapur dhe kishin regjistruar përshpejtim pabesueshme nga 45 deri në 1.700 km / h.


VIDEO (do ufo?) + Lidhjet e faqes: Ufo

I "Fliegender Scheiben" ose fluturues saucers Hitlerit
Tokës Saucers
Në gusht të vitit 1943 arrin në selinë e Shërbimit Informativ Britanik, që rrjedhin nga një burim i mirë i themeluar në Berlin, me raportet nga përmbajtjet dhe jo alarmues: "Ne duhet të nxitim!
Nazistët janë zhvilluar një armë të tmerrshme të fshehtë se mund të kthehet valën e luftës. "
Në fakt, rreth një vit me pas, forcat aleate pësuar humbje e avionëve në qiell gjatë bombardimit të Gjermanisë nga një disk misterioz-formë nga objektet që fluturojnë drejtë librantisi deri Kalaja flying, emetuar një fushë magnetike ashtu bllok të fortë për të dërguar motorët aeroplanit, prandaj duke e bërë atë pranë vjeshtë.
Arma në fjalë mund të jetë një V-7, të tjera "të njohur si Fliegender Scheiben (fluturues disk).
Ishte diskor revolucionar aeroplanë, piuttostosimili të UFOs moderne, me të cilën Adolf Hitler ëndërronte të pushtues planetit. Një nga inxhinierët e parë gjermane të angazhuara në ndërtimin e V-7 (V qëndron për fitore) u Andreas EPP-së, i cili shpiku "një gjigant timon pjatë, modeli Omega me tetë propellers dhe dy motorët jet.
Kjo pajisje është testuar në 1943 në Bremerhaven dhe arriti një shpejtësi 'prej 480 km / h. PPE punuar së bashku me V-7 inxhinierë Habermohl Miethe, Schriever dhe italian Xhuzepe Belluzzo, një ekspert në motorët turbinë. Schriever dhe Habermhol ndërtuar një aeroplan përbëhet nga një kuvertë kabinë qendrore e rrethuar nga një unazë e rradhës me shpejtësi të lartë.
Miethe dhe arritjet Belluzzo, baza e Bratislavës, një disk masiv të titan 40 metra të gjerë, pero ', shpërtheu në fluturim gjatë një provë.
Në përgjithësi, eksperimentet e nazistët mbi V-7 u klasifikuar si zhgënjyese, por drejt përfundimit të konfliktit të dy ruse dhe amerikanët i dha një shumë për të bërë për të rimarrë avionëve, patentat, gazetat dhe shkencëtarët të cilët morën pjesë në këtë hulumtim sekret . Për më tepër, janë dëshmitë e shumta nga pilotët e anglo-amerikan, therja e avionëve Aleate në duart e Fliegender Scheiben.
Not a V-7, si tani si ne 'nuk e di, ra në duart e CIA-s apo KGB, në fakt, SS ishin në gjendje të shkatërrojë çdo gjë para se të heqin dorë nga kundërshtarët e tyre.
Edhe sowie gjakosur (Poloni) Gjermanët, të cilët kishin gërmuan në malet si 'fabrikë sekrete të mëdha për ndërtimin e disqet e tyre vdekjeprurëse, çdo gjë me dinamit shpërtheu në presionin e rusëve.
Në çdo rast, shkencëtarët gjerman kanë punuar me secilën pjesë të projektit dhe, marrë në mënyrë individuale, nuk ishin në gjendje për të gjetur patentë, si për rusët që të amerikanëve. Dy superfuqive gjithmonë e kanë mohuar ekzistencën e V-7, por tashmë në vitin 1952, indeksi i Schriever pilot për shtyp se ai kishte marrë pjesë në programin për fluturues saucers në perandori e tretë dhe, në vitin 1944, në afërsi të Pragës u testuar sukses Flug Kreisel (çikrik). Ky disk, kube qendrore kabina fluturojnë pleksiglas për mbi 3.000 km / h.
Një javë më parë, Kolonel Philip Corso, oficer amerikan tashmë 'inteligjencës gjatë Luftës së Dytë Botërore, i tha shtypit se para shpërthimit të luftës ishin të precipituar në pjesë të ndryshme të botës, duke përfshirë Gjermaninë, me ekuipazhin e saj e UFOs huaj.
Gjermanët ishin pastaj duke punuar shumë mbi rrënojave gjetur në territorin e saj në shpresën se ato mund të përsëritet për përdorim në luftë.
Kjo u konfirmua edhe nga zyrtari, shkencëtarët SHBA Oberth dhe Von Braun. Koloneli Corso ishte gjithashtu në dijeni të një disko gjermane se kishte arritur të fluturojë deri në 3.600 metra të lartë, por vuri në dukje "se nazistët kishin dështuar për të kuptuar se si avionëve ishin drejtuar nga të huajt. Sot të dy rusët që Amerikanët po përjetojnë një shumëllojshmëri e fluturimit makina të disk-formë, pjesërisht për përdorim civil, pjesërisht për përdorim ushtarak.
Fotot janë nxjerrë nga revista "paketë informacionit" dhe "Përtej" dhe "kontakti disk fluturues".



krushku
krushku
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 704
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jemi te vetem ne univers apo jo. Empty Re: Jemi te vetem ne univers apo jo.

Mesazh nga Miti Tue 10 Nov 2009 - 9:20

Jo more si po flet ashtu Enderra a
Miti
Miti
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtina
Postime Postime : 2019
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/08/2009
Mosha Mosha : 42

http://Dashuria është e verbër, ç’menduria e përcjell..!!

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jemi te vetem ne univers apo jo. Empty Re: Jemi te vetem ne univers apo jo.

Mesazh nga rifati Tue 10 Nov 2009 - 9:21

joooooooooooooooo kemi shume po nuk po shef me duketttttt
rifati
rifati
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2973
Anëtarësuar Anëtarësuar : 07/02/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jemi te vetem ne univers apo jo. Empty Re: Jemi te vetem ne univers apo jo.

Mesazh nga krushku Tue 10 Nov 2009 - 10:00

Miti shkruajti:Jo more si po flet ashtu Enderra a
pse te duket si ne ednerr cfare t e ben te mendosh se jemi vetem ne njerzia qe jetojme ne univers. shkenca ka vertetuar qe eksistojne dhe te tjere. por jo te gjithe e pranojne se sduan.

por faktet jane si me lart
krushku
krushku
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 704
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jemi te vetem ne univers apo jo. Empty Re: Jemi te vetem ne univers apo jo.

Mesazh nga Vizitor Tue 10 Nov 2009 - 10:27

ka shum jasht toksor po jjon pa dukshum
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jemi te vetem ne univers apo jo. Empty Re: Jemi te vetem ne univers apo jo.

Mesazh nga Anakonda Thu 26 Apr 2012 - 3:50

edhe ku i dihet mbase jo
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jemi te vetem ne univers apo jo. Empty Re: Jemi te vetem ne univers apo jo.

Mesazh nga WebMaster Sun 6 May 2012 - 0:00

Nganjehere kam dyshim edhe them me verte nuk jemi vetem ne kete univers
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jemi te vetem ne univers apo jo. Empty Re: Jemi te vetem ne univers apo jo.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi