Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome

Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Sjellja me femren - mangesia kryesore e shqiptarit

Shko poshtë

Sjellja me femren - mangesia kryesore e shqiptarit

Mesazh nga Nella prej Fri 25 Jan 2013 - 22:23

Meshkujt shqiptare pergjithesisht s'dine as t'i respektojne as te sillen me femrat, dhe kjo karakteristike na ka shoqeruar gjithmone ne histori. Kjo, them une, ndodh se meshkujt shqiptare nuk mesojne si te respektojne dhe sillen me nenat e tyre ne radhe te pare, dhe qe ne femijeri mundohen te shfaqin qe jane teper "krenare" per perkujdesjet dhe ledhatimet e tyre.
Kjo ashpersi (dhe jo rralle supremaci mesjetare) e tyre i pengon pastaj ne rini per te krijuar harmoni me butesine dhe delikatesen femerore. Dhe ky eshte fakt. Une, pervec atyre meshkujve te rritur ne zonat urbane te Shqiperise (Tirane, Durres, Elbasan, Shkoder etj) qe rrjedhin nga familje te mire-kulturuara dhe te shendosha, nuk kam njohur meshkuj te tjere shqiptare qe te dine te respektojne dhe te sillen me femrat. Natyrisht, perjashtime gjen kudo; gjithashtu dhe ambjenti dhe tradita-tabu luan rolin e vet.
Po kaq te trashe jane shqiptaret sa te mos e kuptojne disavantazhin qe jo rralle vendos dhe per fatet e tyre familjare ne pjekuri?
Kohet kane ndyshuar shume tashme, bile keto ndyshime jane vene re qe ne kohe te monizmit ne Shqiperi. Femrat me horizont te gjere ne Shqiperi e kane teper te veshtire te krijone marredhenie intime me meshkujt, dhe shume prej tyre nuk e honepsin dot harbutllekun dhe supremacine e tyre prej bajraktari apo halabaku. Ndaj s'eshte dhe cudi qe kur meshkujt shqiptare shkojne refugjate, ngelen "si peshku pa uje" atje, vecanerisht ata qe Kurre s'mesuan ne Shqiperi c'do te thote te trajtosh nje femer.


Mendimi juaj?
avatar
Nella
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 195
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/01/2013
Mosha Mosha : 28

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sjellja me femren - mangesia kryesore e shqiptarit

Mesazh nga WebMaster prej Sat 26 Jan 2013 - 0:54

Un nuk mundem ti fus te gjith ne nje thes po ka nga ata meshkuj qe femren e perdor si kafshe ja pershembull fakti i mosrrespektimit ndaj femres ka qen edhe do mbetet gjithmon ne vendin tone .Femra nuk preket me dore nuk ofendohet thjesht rrespektohet ,nese te shikojm qe ne 90 qe shqiptari doli fakti i prostitucionit me i pari qe ka ncjer ne rruge femren ka qen shqiptare edhe kjo eshte me fakte qe flasin te gjith bota .O pershembull u martua u nda edhe vrau gruan nga inati ku dreqin te rrespekton shqiptari se jan shum te rrall ata qe e bejne kete gje ,Nuk dua ti fus te gjith brenda po jan fakte qe te sjellin te japesh kete mendim.


[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sjellja me femren - mangesia kryesore e shqiptarit

Mesazh nga Burrelsja prej Sun 19 May 2013 - 4:23

eh tflasish x meshkujt duhesh tkesh kujdes.....ntshumten e rasteve mashkulli e sheh femren si objekt x me ba seks apo te tallet me te veq ni perqindje vogel meshkujve e dun ni femer e trajton ashtu siq ajo e meriton

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 23
Hobi Hobi : Smogxhije

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sjellja me femren - mangesia kryesore e shqiptarit

Mesazh nga Anakonda prej Thu 18 Jul 2013 - 20:40

Burrelsja shkruajti:eh tflasish x meshkujt duhesh tkesh kujdes.....ntshumten e rasteve mashkulli e sheh femren si objekt x me ba seks apo te tallet me te veq ni perqindje vogel meshkujve e dun ni femer e trajton ashtu siq ajo e meriton
avatar
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31613
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 23
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sjellja me femren - mangesia kryesore e shqiptarit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi