Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dieta reale ju dhuron ndjenjën e suksesit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dieta reale ju dhuron ndjenjën e suksesit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dieta reale ju dhuron ndjenjën e suksesit

Shko poshtë

Dieta reale ju dhuron ndjenjën e suksesit Empty Dieta reale ju dhuron ndjenjën e suksesit

Mesazh nga WebMaster Sun 10 Feb 2013 - 2:07

Për një dietë të suksesshme nevojitet një vullnet i madh dhe disiplinë, e sikur të mos mungonin këto, atëherë nuk do të vinte deri tek kjo shkallë e lartë e heqjes dorë.
Nëse dëshironi të keni sukses, programit tuaj të humbjes në peshë paraprakisht i nevojitet një motivim i fortë. Keni nevojë për një strategji, si dhe për sasi të mjaftueshme të gjumit. Krahas gjithë kësaj, ju nevojitet edhe një plan real i ushqimit.

Njëra ndër arsyet pse njerëzit heqin dorë nga dieta është kohëzgjatja e tyre. Për një dietë të suksesshme nevojitet një vullnet i madh dhe disiplinë, e sikur të mos mungonin këto, atëherë nuk do të vinte deri tek kjo shkallë e lartë e heqjes dorë. Mu për këtë arsye, nevojitet një dozë e nevojshme e realizmit.

Për ta mbajtur një dietë dhe për të pasur sukses, caktoni një afat të shkurtë kohor, në të cilin do të jeni 100% të sigurt se do t'u përmbaheni përkufizimeve. Përpiloni planin tuaj, pa marrë parasysh nëse keni të bëjmë me një plan, i cili zgjat vetëm tri ditë.

Dr. Mary Vernon, udhëheqëse e "American Society of Bariatric Physidans", thotë: “Arritja e një qëllimi krejt simbolik ju dhuron ndjenjën e suksesit. Kjo ju bën ta kuptoni se ushqimi i planifikuar dhe i shëndetshëm jo vetëm se ju bën të dukeni mirë, por edhe të ndiheni mirë. Për këtë do të keni vullnet më të fortë për të filluar edhe njëherë nga fillimi, me planin e shëndetshëm të ushqimit. Pos kohëzgjatjes së dietës, duhet pasur kujdes edhe në menynë. Uria e madhe, madje edhe nëse zgjat një ditë të vetme, nuk do të japë ndonjë rezultat të mirë për të vazhduar me ndryshimet.”
/Telegrafi/
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi